×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2016
Drukāt

Beļģijas kodolreaktors apturēts trīs dienas pēc darbības atsākšanas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Beļģijā sestdien slēgts novecojošs kodolreaktors tikai trīs dienas pēc tam, kad tā darbība tika atsākta, tomēr drošības apdraudējuma nav, paziņoja reaktora operators Francijas enerģētikas koncernā “GDF-Suez” ietilpstošais uzņēmums “Electrabel”.

Dūlas 1.reaktora Beļģijas ziemeļos darbība tika atsākta 30.decembrī. Tas tika apturēts pērn februārī pēc tam kad spēkā stājās likums, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no kodolenerģētikas Beļģijā.

“”Dūlas 1.reaktors automātiski aizslēdzās pulksten 18 (19 pēc Latvijas laika),” paziņoja “Electrabel” preses pārstāve, apstiprinot Beļģijas ziņu aģentūras “Belga” vēstīto.

“Viss notika atbilstoši procedūrai. Tas neietekmēja nedz drošību, nedz darbiniekus, vietējos iedzīvotājus un vidi,” viņa piebilda.

Kompānija norādīja, ka reaktora atslēgšanos izraisīja “normāls drošības mehānisms”, lai droši atsāktu tā darbību.

Beļģija pagājušajā mēnesī vienojās pagarināt Dūlas 1.un 2.reaktora darbību līdz 2025.gadam. Abi reaktori ir 40 gadu veci. Vienošanās izbeidz gadiem ilgušās cīņas, kuras varēja izraisīt elektroenerģijas pārrāvumus.

Darbojoties abi reaktori var saražot 866 megavatus elektrības, kas atbilst apmēram 6% no Beļģijas kopējās elektrības jaudas.

Vides aktīvisti, jo īpaši Vācijā, kas pakāpeniski atsakās no kodolenerģijas, ir kritizējuši Beļģijas lēmumu pagarināt kodolreaktoru izmantojumu. Viņi uzstāj, ka tie ir pārāk veci, lai būtu uzskatāmi par drošiem.

Pēdējo gadu laikā Beļģija ir piedzīvojusi vairākus kodolenerģijas incidentus. Vienubrīd bija slēgti trīs no septiņiem valsts kodolreaktoriem. Divus kodolreaktori tika apturēti pēc mikroplaisu atklāšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+