×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Bergmanis: Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums, paudis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Aizsardzības ministrs trešdien piedalīsies pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstās starptautiskās koalīcijas sanāksmē ASV, Vašingtonā. Sanāksmi vadīs ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters, un tās mērķis ir sekmēt koalīcijas valstu savstarpējo sadarbību un veicināt ciešāku koordināciju, plānojot un īstenojot koalīcijas rīcību. Sanāksmes laikā paredzēts apspriest pašreizējo situāciju koalīcijas operāciju rajonos un panākt vienošanos par turpmāko stratēģisko vīziju cīņā pret teroristisko organizāciju “Daesh”.

“Terorisms ir gļēvuma un nelietības apvienojums, kura rezultātā iet bojā neapbruņoti, nevainīgi cilvēki. Iet bojā bērni, ģimenes, cieš līdzcilvēki. Traģēdija Francijas pilsētā Nicā ir kārtējais traģiskais pierādījums tam, ka terorisms ir cilvēces ļaunākais ienaidnieks, pret kuru jācīnās vienoti. Tieši tādēļ sanāksme ASV ir stratēģiski nozīmīgs notikums šajā laikā un arī traģisko notikumu iespaidā,” uzsver aizsardzības ministrs R. Bergmanis.

Koalīcijas ietvaros Latvija 2016.gada februārī iesaistījās pretterorisma operācijā “Inherent Resolve” Irākā. Latvija operācija piedalās ar sešiem instruktoriem, kas ir integrēti Dānijas kontingenta sastāvā. Latvijas instruktoru uzdevums ir apmācīt Irākas drošības spēkus, tādējādi stiprinot to kaujas spējas. Latvijas kontingents atrodas vienā no četriem Irākas drošības spēku apmācību centriem – Irākas un ASV Gaisa spēku bāzē, aptuveni 180 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes.

Latvija pret teroristiskās organizācijas “Daesh” vērstajai starptautiskajai koalīcijai pievienojās politiski un pauda atbalstu tās darbībām 2014.gada rudenī. Koalīcijas izveidi 2014.gada septembrī uzsāka ASV, reaģējot uz 2014.gada jūnijā Irākas valdības izplatīto aicinājumu visām ANO dalībvalstīm sniegt atbalstu teroristiskās organizācijas “Daesh” apkarošanai un ņemot vērā globāla mēroga apdraudējumu pasaules drošībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ministrs ir tikai skaļrunis – kādu elektrību pūš iekšā, tā skan

 2. Terorisms, līdzīgi kā partizānu karš, ir reāls veids kā cīnīties ar militāri spēcīgāku ienaidnieku. Bergmanis tik plēš … matus, lai demonstrētu uzticamību koalīcijai.
  Lielais JAUTĀJUMS ir: kāpēc radies šis ienaidnieks – Daesh? Domāju, tas ir cīņai par musulmaņu tiesībām, arābu aizstāvībai pret Izraēlu, ASV; par palestīniešu tiesībām, piemēram. Vajag meklēt veidus kā mazināt atbalstu Daesh, novērst cēļoņu ar politiskām un sociāli ekonomiiskām metodēm, nevis karot.
  Otrkārt, ANO ietekme netiek pilnībā izmantota, ANO ir pārpolitizēta un stagnanta. ANO Drošības padome bieži vien nespēj pieņemt lēmumus dēļ veto tiesībām.

 3. piekrītu, ka tas ir nelietības un gļēvuma apvienojum akts, bet, diemžēl, jāatzīst, ka arī ļoti efektīvs

 4. Dīvaina cīņa ir pret to teroristisko organizāciju Daesh, pret kuru, ja var ticēt presei, cīnās visa pasaule.
  Tiek taisītas konferences, tiek papildus apmācīti policijas spēki – tas jau viss izklausās labi.
  Taču kāpēc šī “visas pasaules cīņa” neizpaužas frontē? Vai tiešām “visa pasaule” nevar mobilizēt pietiekami bruņoto spēku, lai to islama valsti likvidētu? Un kur tie Daesh ņem ieročus un munīciju, lai visu šo laiku varētu sekmīgi karot gan ar Sīrijas armiju, gan ASV atbalstīto opozīciju? Ja tur nebūtu iejaukušies krievi, šodien Daesh jau būtu izpletusies pa visu Sīriju. Vai tad to no Rietumu puses vispār var saukt par cīņu? Drīzāk tā ir kaut kāda cīņas imitācija. Kad bija jāgāž Huseina režīms, tad to izdarīja nedēļas laikā. Ar Lībijas iekarošanu un Kadafi gāšanu gāja mazliet ilgāk. Bet ar islama valsti nu jau vairāku gadu garumā nevar tikt galā. Kas par lietu? Terorisma monstram vispirms ir jānocērt galva, nevis jācīnās ar tā taustekļiem.

  • Ir pareizi, bet kaut kā negribās saredzēt īsto saimnieku – tas tāpat kā īsto saimnieku savulaik Sarkanajām brigādēm, savulaik miera kustībām, savulaik zaļo kustībai = naudas sūtījumi un virsvadība koordinējot beidzās un kustības arī…
   KĀ PIEMĒRS PĀVESTA SAŠAUŠANA – šāva turks, bet lietu vadīja – un tālāk par Bulgāriju un VDR netika…un kas viņus vadīja, koordinēja?

Draugiem Facebook Twitter Google+