Kultūra
Teātris un kino

Bērnu Operas svētki skanēs jau ceturto reizi 1

Publicitātes foto

8. jūlijā Latvijas Valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies jau ceturtie Bērnu operas svētki, informē rīkotāji.

Plkst 12 svētkus ieskandēs tautā iemīļotie Čučumuižas rūķi ar koncertuzvedumu “Meža pasaka”, savukārt plkst. 13 pirmizrādi piedzīvos Ādolfa Skultes pasaku opera bērniem “Eža kažociņš”, kura komponēta vēl 1979. gadā. Opera tapusi pēc Artūra Birnsona libreta, par pamatu ņemot Viļa Plūdoņa 1921. gadā poēmas formā rakstīto pasaku. Operas sižetā, salīdzinājumā ar Viļa Plūdoņa pasaku, spilgtāk un plašāk veidota cīņa starp labo un ļauno.

J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija “Figaro” tās mākslinieciskā vadītāja, profesora Viestura Gaiļa vadībā, iestudējumu veidojusi tieši Tērvetes opersvētkiem. Iestudējumā piedalās vairāk kā divdesmit JVLMA Operstudijas “Figaro” solisti. Šī gada iestudējums ir interesants un neparasts gan ar to, ka netiks izmantota skatuve, bet darbība notiks īstā mežā uz Anneles kalna skatītāju priekšā, pa ceļu brauks īsta kariete un kursies īsts ugunskurs, gan ar to, ka izrādē tiks iesaistīti arī bērni – skatītāji, ar kuriem izrādes dalībnieki ies rotaļās un kuriem tiks piedāvātas sivēntiņu lomas. Operas iestudējumā režisors Uģis Brikmanis lielu akcentu licis uz dabas aizsardzības problēmu risināšanu. Izrādē ir daudz deju, kustīgu mizanscēnu un rotaļu, ko veidojusi horeogrāfe Regīna Kaupuža.

Paralēli izrādēm, LVM dabas parkā no plkst. 12 līdz 17 apmeklētāji varēs tikties ar parka pasaku tēliem, kuri rosinās ieklausīties un darboties.

LA.lv