Sports
Basketbols

Bertāns izlemj pirmais: šoruden izlasē nespēlēs 16

EPA/Scanpix

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei novembra beigu daļā gaidāmajās 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēs pret Turciju un Zviedriju, vēsta portāls “sportacentrs.com”.

Jau vēstīts, ka Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) un ULEB Eirolīga nav spējusi vienoties par saskaņotu kalendāru, tāpēc izlašu loga laikā Eirolīgas klubiem nav pārtraukuma.

Bertāns, tāpat kā Jānis Strēlnieks, Jānis Timma un Rodions Kurucs, kuri arī pārstāv Eirolīgas klubus, tika iekļauts Latvijas izlases paplašinātajā 24 kandidātu sarakstā, taču tagad rūjienietis, kurš pārstāv Milānas “Olimpia” komandu, paziņojis, ka izlasei pievienoties nevarēs. Visticamāk, tuvākajās dienās ar līdzīgu paziņojumu klajā nāks arī Jānis Timma un Jānis Strēlnieks.

Kluba vadība man nevar neko aizliegt, taču nevaru neuzklausīt darba devēja viedokli – viņi vēlas, lai veltu laiku treniņiem un komandas izaugsmei, nevis nogurdinošai ceļošanai. Izlases novembra sasaukumā nepiedalīšos,” norādījis Bertāns, kura kluba ULEB Eirolīgā 23.novembrī ir paredzēta spēle.

Saistītie raksti

Viņš paudis sarūgtinājumu, ka šādu lēmumu pieņemšana FIBA un ULEB Eirolīgas konflikta dēļ ir uz spēlētāju pleciem. “Ļoti gribētu spēlēt izlasē. Atbraukt uz pāris dienām mājās – tas būtu superīgi, taču cilvēki Eirolīgas un FIBA birojos piespieduši spēlētājus domāt par lietām, ar kurām viņiem normālos apstākļos nebūtu jānodarbojas. Pašreiz viss ir otrādi. Klubs vēlas, lai būtu atpūties un labā sportiskā formā. Trenētos Milānā, nevis lidotu mājās, spēlētu un atkal lidotu. Papildus ceļošana tikai nogurdinātu,” sacīja Bertāns.
Līdzīgu lēmumu pieņēmuši arī Milānas klubā spēlējošie lietuvieši Mants Kalnietis un Artūrs Gudaitis.

Latvijas izlase 24.novembrī viesos Bursā tiksies ar Turciju, bet 26.novembrī savā laukumā ieplānots duelis ar Zviedriju.
Turcijas izlasei nepalīdzēs pieci iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas čempiones Stambulas “Fenerbahce Doguš” spēlētāji, toties izlasē būs divi cita Eirolīgas kluba “Efes Pilsen” spēlētāji.

LA.lv