×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Bērziņš: Latvija pilnībā atbalsta Turcijas pievienošanos ES

LETALETA

Latvija pilnībā atbalsta Turcijas pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) un saredz iespējas abām valstīm kopīgi sadarboties attiecību veidošanā ar ES Austrumu partnerības valstīm un Centrālāzijas zemēm, šodien kopīgajā preses konferencē ar Turcijas prezidentu Abdullu Gilu sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Turcijas prezidents pateicās Bērziņam par Latvijas pausto atbalstu. Latvijas valsts augstākā amatpersona norādīja, ka abu valstu diplomātiskās attiecības ir lieliskas, dinamiskas un ar augošu tendenci.

Bērziņš izteica pateicību Turcijai par sniegto ieguldījumu Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībā.

Latvijas prezidents piebilda, ka abu valstu ekonomiskajā sadarbībā ir neizmantots potenciāls. Iespējams paaugstināt eksportu kokrūpniecības un lauksaimniecības produkcijas jomā, kā arī attīstīt sadarbību enerģētikas un aviācijas sfērā.

Gils uzsvēra, ka Turcija nekad nav atzinusi Baltijas valstu inkorporāciju un okupāciju. Viņš arī dalījās ar secinājumu, ka abām valstīm pašlaik ekonomikas jomā klājas diez gan labi. Turcijas prezidents norādīja, ka Rīgai ir īpaša vieta viņa sirdī, ņemot vērā arī pilsētas interesanto arhitektūru. Viņš piebilda, ka ir apmeklējis Latvijas galvaspilsētu, esot ārlietu ministra amatā.

Kā ziņots, divu dienu oficiālā vizītē Latvijā ieradies Turcijas prezidents Abdulls Gils ar kundzi Hairinisu Gilu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+