×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Tehniskos palīglīdzekļus saņems bez kavēšanās (1)

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Valdība apstiprinājusi grozījumus “Tehnisko palīglīdzekļu noteikumos”, kas paredz, ka tehniskos palīglīdzekļus steidzamos gadījumos varēs saņemt ātrāk.

Labklājības ministrijā, kas izstrādājusi izmaiņas noteikumos, noskaidrojām, ka šā gada 1. oktobrī rindā tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai gaidīja 9088, bet, lai saņemtu tos steidzami, – 1049 pretendenti. Vidēji Latvijā katru mēnesi tehniskos palīglīdzekļus pieprasa aptuveni 500 cilvēku. Kopumā šiem palīglīdzekļiem 2013. gadā paredzēti 2,2 miljoni latu.

Tagad personas, kurām steidzami nepieciešamas abdukcijas ortozes un gūžas ortozes, tās varēs saņemt ātrāk – ārpus rindas, un bez kavēšanās turpināt ārstniecības procesu. Valsts finansēto tehnisko palīglīdzekļu saraksts papildināts arī ar elektropiedziņas ratiņkrēsliem, kam ir rokas stūrēšanas sistēma (skuteriem). Nacionālajam rehabilitācijas centram “Vaivari” to iegādei piešķirts papildu finansējums 20 tūkstošu latu apmērā.

Speciālisti uzsver, ka īpaši būtiski nodrošināt ar tehniskajiem palīglīdzekļiem (greizās pēdas abdukcijas ortozēm un gūžas ortozēm) ir zīdaiņus un bērnus, kuriem augšanas procesā tie savlaicīgi jānomaina. Arī lēmumu par tehniskā palīglīdzekļa piešķiršanu NRC “Vaivari” tagad sola pieņemt divreiz ātrāk – desmit darba dienās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+