×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Racionāli ļaudis, kas ciena kvalitāti, bieži izvēlas lietotas mēbeles (1)

galds_16

Labu lietu nedrīkst mest ārā – šo senču gudrību uztvēruši, modernie “zaļie” aicina mēbeles izmantot vairākkārt, jo katras lietas radīšanā izmantoti gan resursi, gan enerģija, kas jātaupa. Turklāt, iegādājoties ergonomiskas mēbeles, taupām veselību.

Datori un modernās informācijas pārraides tehnoloģijas ļauj arvien vairāk cilvēkiem strādāt mājās jeb kļūt par tā saukto frīlanceri – tas ir pašnodarbinātais, kas brīvi izvēlas darba laiku un darba vietu. Tomēr, strādājot mājās, prasīties prasās pēc laba biroja galda un piemērota aprīkojuma. Biroja mēbelēm parasti ir lielāka lietošanas slodze nekā parastajām mājas mēbelēm. Tāpēc tās tiek gatavotas izturīgākas, ar spēcīgāku furnitūru. Biroja aprīkojums var būt vai nu uz ekonomisko pusi, vai kvalitātes virzienā. Visreālāk sasniegt kvalitātes un ekonomijas apvienojumu ir, iegādājoties lietotas biroja mēbeles, kuru veikala cena vismaz desmitkārt pārsniedz pārdošanas cenu lietotu mēbeļu veikalā. Latvijā lietotas mēbeles tirgo daudzi, piemēram, Kurzemē darbojas firmas, kuru mēbeļu piedāvājumu var aplūkot vietnēs skandinavs.lv un mebelesvika.lv, Pierīgā – mebelubazars.lv, Rīgā simar.lv, labs veikals ir Centrāltirgus Spīķeros, turklāt mēbeles pat iznomā, kā liecina vietne mebeles.buv.lv. Lielākais lietoto biroja mēbeļu piegādātājs Latvijas tirgū ir zviedrumebeles.lv, kas savas kolekcijas veido no Skandināvijas mēbelēm. Veikala darbinieki ielāgojuši, ka visvairāk krēslus, biroja skapīšus un galdus pērk septembrī, kad jaunā studentu maiņa iekārto mitekļus.

Paceļamais galds

Šobrīd darbavietu iekārtošanai īpaši pieprasīts ir paceļamais biroja galds, kurš maina augstumu no 67 cm līdz 140 cm. Šo opciju galdam nodrošina divas masīvas, salokāmas metāla kājas galda sānos, tā ka galda apakša paliek brīva atvilktņu skapīša vai citas konstrukcijas novietošanai. Galda pacelšana notiek, nospiežot pedāli – nospriegotā atspere atbrīvojas un ceļ augšup galda virsmu. Celšanās straujumu regulē ar divām skrūvēm galda aizmugurē. Savukārt galda nolaišanos panāk, atbrīvojot atsperi un viegli uzspiežot uz galda virsmas. Galda kājas gatavotas no kvalitatīva metāla furnitūras, virsma – no gaiša dižskabārža, ko nepieciešamības gadījumā var tonēt. Šāds galds maksā ap 60 – 80 EUR, bet par 130 EUR (plus virsma – ap 30 EUR) var nopirkt modernāku variantu – ar motoru aprīkotu galdu, tā pacelšana un nolaišana notiek ar pulti. Tiesa, šie galdi ir ļoti pieprasīti, un izveidojusies pat rinda.

Paceļamo galdu priekšrocība ir tā, ka pie galda var sēdēt dažāda garuma cilvēki, kamēr standarta galda augstums (75 cm) der tikai teorētiski vidējam cilvēkam, turklāt arī krēsli parasti ir ar nemaināmu kāju augstumu. Arī dažiem parastiem galdiem kāju apakšējā daļā ir īpaši garas skrūves, kas ļauj regulēt augstumu no 68 līdz 78 cm. Paceļamo galdu iecienījuši radošo profesiju pārstāvji. Piemēram, arhitekti to paceļ līdz maksimālajam augstumam un tad veido māju maketu detaļas. Kad darbs pabeigts, virsmu nolaiž un demonstrē maketu. Tāpat paceļamais galds ļauj stāvus veikt dažādus darbus, rokdarbus, kā arī strādāt pie datora – šobrīd nākusi modē rakstīšana ar datoru stāvus, šim nolūkam parasti izmantojot speciālus paliktnīšus.

“Zviedrijā, ja nav paceļamā galda, neesot biroja. Īpašniekiem jārūpējas, lai darbiniekiem nebūtu līkas muguras un neveidotos kupris,” stāsta zviedrumebeles.lv veikala vadītājs Rolands Bramanis. “Ja nav speciālo galdu, viņiem nākas dot brīvbiļetes uz trenažieru zāli. Tāpat paceļamie galdi ir ideāli visu profesiju cilvēkiem, kuri veic roku darbu.”

Izturīgi un ērti krēsli

Biroja krēsliem ir daudz lielāka izmantošanas slodze nekā parastajiem krēsliem, jo tajos pavada garas stundas. Īpaši svarīga ir mēbeles izturība un ergonomika. Arī iesēžoties vienkāršā labā biroja krēslā, var just tā stabilitāti un to, cik ērti krēsla muguriņa balsta mugurkaulu. Skandināvi biroja krēslus gatavo no dabiskiem materiāliem, visbiežāk no bieza saplākšņa, lai tie kalpotu ilgi. Krēslus praktiski nevar salauzt un viegli remontēt. Robustas konstrukcijas koka krēslus labprāt pērk autoservisi. Tur darbinieku drēbes dažreiz ir nosmērētas ar motoreļļu, un tas mēbelei neskādē. Ja biroja krēsli ir tapsēti, audums parasti ir viegli noņemams un izmazgājams mājas apstākļos. Jāatceras gan, ka audumu atpakaļ jāuzvelk viegli mitru, citādi izžūstot tas maina savu ģeometriju. Izmantojot parasto skavotāju, krēsliem ļoti vienkārši var nomainīt sēdekļu apšuvumu – veco noņem, pēc piegrieztnes izveido jaunu un piestiprina ar skavotāju. Speciālisti tomēr katram gadījumam iesaka, pirms visu ņemt nost, auduma, tapsējuma un skavu stāvokli nofotografēt.

Elegants ergonomisks izstrādājums ir norvēģu mīkstie biroja krēsli, kas jauni maksā virs tūkstoša. To aizmugure kustas augšā – lejā, sēdeklis uz priekšu – atpakaļ, katrs parocenis uz augšu – leju, tāpat uz augšu un leju kustas visa krēsla konstrukcija. Skandināvu krēsliem raksturīgs askētisks, mazliet robusts dizains, kas varētu būt tīkams arī latviešu sirdij. Īpaši jāizceļ mēbeļu izgatavošanā izmantotā kvalitatīvā metāla furnitūra, kas patiešām ir dārga un veido lielu preces cenas daļu. Tomēr no šī “neredzamās frontes kareivja” atkarīga mēbeles laba kalpošana.

Žalūziju skapīši

Viena no stilīgākajām un praktiskākajām mēbelēm ir žalūziju skapīši. Žalūziju tipa durtiņas izveido koka strēmelītes, tās uzlīmējot uz auduma. Aizvērtā stāvoklī tās veido gludu koka virsmu, paceļot uz augšu, salokās un aizslīd aizmugurē. Tādējādi tiek ekonomēta vieta, jo nav jāvirina durtiņas. Aiz žalūzijām var slēpties gan parasti plauktiņi, gan atvilktnītes. Šādu izskatīgu un kompaktu koka mēbeli var novietot gan viesistabā, gan garāžā. Parasti skapīšiem ir 20 cm augstas kājas, kas ļauj viegli tīrīt grīdu zem tiem. Turklāt mēbeļu ražotāji novērojuši, ka, darbiniekam sēžot uz krēsla, vieglāk pastiept roku un pacelt durtiņas, ja tās atrodas 25 cm virs zemes. Jaunāko laidumu skapīšu gatavošanā aizvien vairāk sāk izmatot plastmasas žalūzijas, tomēr, pēc daudzu vērtējuma, koka izskatās skaistāk.

Saimnieciski noderīga mēbele ir atvilktņu skapīši. Tos jau kādu laiku izgatavo kā atsevišķus elementus, lai novietotu pie rak­stāmgalda vai citur. Īpaši ērti, ja šīm mēbelēm apakšā ir ritentiņi. Lai arī nekas labāks par atvilktnēm nav izgudrots, pēdējā laikā atgriežas modē kartotēku skapīši – speciāli plaukti, kuros iekarina kartotēku vāciņus. Tas ir apdomāšanas vērts, jo pat pasaules vadošie IT speciālisti aicina dublēt informāciju un svarīgāko izprintēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man ļoti patik .., tur iegriežos pat ja neko nevajag, paskatos kas jauns. Viss birojs ir apmēbelēts ar šīs firmas mēbelēm, izņemot dažus krēslus.

Draugiem Facebook Twitter Google+