Apbrīno

“Blur” paziņo par pirmā albuma izdošanu 12 gadu laikā 16

Foto – Leta/AFP

Britu grupa “Blur” ceturtdien izziņojusi pirmā albuma izdošanu 12 gadu laikā, kā arī uzstāšanos Londonas Haidparkā šī gada jūnijā.

Albums “The Magic Whip” iznāks 27. aprīlī. Ieraksta tapšanā piedalījušies visi “Blur” dalībnieki – Deimons Albarns, Greiems Koksons, Alekss Džeimss un Deivs Rountrijs.

Albuma ierakstīšana sākās Honkongā, kad tika atcelts tur paredzētais koncerts. “Mēs nolēmām lietderīgi pavadīt piecas vai sešas brīvās dienas,” norāda ģitārists Koksons.

Gaidāmajā ierakstā ir vairākas dziesmas ar austrumnieciskiem motīviem, piemēram, “Pyongyang”, “My Terracotta Heart” un “There Are Too Many of Us”. Albarns atzina, ka dziesmu vārdus iedvesmojuši protesti Honkongā un Ziemeļkorejas apciemojums.

Dziesmā “Pyongyang” “ļoti abstraktā, mīklainā veidā atspoguļoti iespaidi” par Ziemeļkorejas galvaspilsētu Phenjanu, atklāja Albarns.

“Viss šķita tieši tā, kā vajag,” atklāj Džeimss. “Mēs pat nedomājām par to, ka ierakstām albumu.”

20. jūnijā “Blur” sniegs koncertu festivālā “British Summer Time”, kurā uzstāsies arī tādas mūzikas zvaigznes kā Teilora Svifta, Kailija Minoga, “The Who” un Greisa Džonsa.

LA.lv