Sports
Citi sporta veidi

Briedis: Gribu parādīt, ka neesam tikai dziedātāju un dejotāju tauta 16

Publicitātes foto

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis grib pasaules parādīt, ka latvieši ir ne tikai dziedātāju un dejotāju tauta, bet arī cīnītāji, trešdien notikušajā preses konferencē pirms sestdien gaidāmās Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņas atklāja Briedis.

Briedis sestdien “Arēnā Rīga” duelēsies ar citu pirmā smagā svara kategorijas bokseri Maiku Peresu. Pasaules boksa vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnās ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

“Esmu izbadējies – gan tiešā nozīmē, gan pēc cīņas. Jūtamies labi, arī svarā iekļausimies. Kā treneris saka, tā daru. Galvenais ir labi justies,” stāstīja Briedis.

Brieža un Peresa duelis būs visu laiku vērienīgākais cīņas sporta veidu pasākums Latvijā.

“Šāds turnīrs notiek pirmo reizi. Protams, cīņas norise mājās rada spiedienu, bet bez tā noteikti nebūtu tāds stimuls trenēties. Gribu parādīt, ka neesam tikai dziedātāju un dejotāju tauta, bet arī cīnītāji,” uzsvēra Briedis.

“Negribu prognozēt, cik ilgi ilgs cīņa. Iziešu ringā un sākšu boksēt. Prognozēt var cilvēki, kas ir pie ekrāniem un liek likmes,” teica Briedis, kurš paralēli boksera karjerai strādā Valsts policijā, taču šobrīd paņēmis atvaļinājumu.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Tikmēr Brieža treneris Sandis Kleins atzīmēja, ka aizvadīta laba sagatavošanās nometne.

“Esam noboksējuši simtiem raundu. Zinām, ka Peresam ir laba pieredze. Sparinga partnerus izraudzījāmies tikai kreiļus, jo arī Peress ir kreilis,” atklāja Kleins.

Savukārt Brieža pretinieks Peress nevar sagaidīt sestdienas dueli.

“Esmu gatavs. Būs interesanta cīņa, to es varu apsolīt,” solīja Īrijā dzīvojošais kubietis Peress.

“Smagais darbs ir beidzies, Maiks ir gatavs cīņai. Mums bija lieliska nometne, viena no lieliskākajām, kāda bijusi. Nesakām to tikai teikšanas pēc,” teica boksera treneris Šadīds Saluki.

Vēl reizi publikas priekšā abi bokseri stāsies piektdien, kad viesnīcā “Radisson Blu Hotel Latvija” plkst.17 notiks oficiālā svēršanās procedūra. Sākotnēji izskanēja baumas, ka Peress trīs dienas pirms svēršanās procedūras ir piecus kilogramus virs normas (līdz 90,7 kilogramiem), taču Saluki to noliedza.

“Viņam ar svaru nav bijušas problēmas. Uz svariem Maiks bijis tikai savā nometnē, nekur citur,” teica Saluki.

Sestdienas Brieža un Peresa dueļa uzvarētājs supersērijas pusfinālā spēkosies ar ukraini Oleksandru Usiku, kurš savā ceturtdaļfinālā pārspēja vācieti Marko Huku.

“Muhameda Ali trofeja ir ceļā uz Rīgu. Mums līdz šim ir bijis lielisks turnīra sākums. Arī šajā nedēļas nogalē “Arēnā Rīga” būs lielisks šovs. Arēna būs pilna, palaidām tirdzniecībā papildu biļetes. Būs lieliska atmosfēra tribīnēs un ticam, ka ringā uguņos arī abi bokseri. Šis būs iespaidīgākais boksa šovs, kāds jebkad ir bijis Latvijā,” solīja Pasaules boksa supersērijas izveidotājs Kalle Zauerlands.

Sestdienas cīņā Briedis aizstāvēs savu WBC čempiona jostu, kamēr cīņā pret Usiku tiks sadalīta arī ukrainim piederošā WBO josta, bet finālā latvietis var pretendēt uz visiem tituliem.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot. Iepriekšējo dueli viņš aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām, kļūstot par WBC čempionu.

Saistītie raksti

Tikmēr Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis divus zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Zīmīgi, ka savas profesionālās karjeras sākumposmā Peress cīnījies ar trim bokseriem no Latvijas, tos arī pieveicot.

Tikmēr otrā zarā IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas mērosies spēkiem ar poli Kšištofu Vlodarčiku, šī dueļa uzvarētājam pēc tam tiekoties ar WBA čempionu Junieru Dortikosu no Kubas, kurš aizvadītajā nedēļas nogalē pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu.

LA.lv