×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Brigmanis pieļauj, ka valdību varētu veidot VL-TB/LNNK (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Ja Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) tomēr kādu iemeslu dēļ neizdotos izveidot valdību, Ministru kabineta veidošana būtu jāuztic apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), šādu viedokli apauda ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Politiķis uzsvēra, ka tas ir viņa personīgais viedoklis, nevis politiskā spēka paustā pozīcija.

Gadījumā, ja ZZS neizdotos izveidot valdību, frakcijas vadītājs ir “dziļi pārliecināts”, ka nākamās valdības veidošana būtu jāuztic nacionālajai apvienībai, un politiķis sola “attiecīgā situācijā” par savu viedokli iestāties. Brigmanis norādīja, ka neminēs nevienu iespējamo premjera kandidātu, kas varētu nākt no nacionālās apvienības rindām.

Savukārt attiecībā uz pašlaik veidojamo Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) valdību politiķis norādīja, ka saistībā ar ministru sadalījuma piedāvājumu politiskajā spēkā vēl notiek diskusijas. ZZS frakcijas vadītājs akcentēja, ka paliek pie iepriekš paustās pozīcijas, ka Satiksmes ministrija jāpārrauga Zaļo un zemnieku savienībai un nacionālajai apvienības jāsaglabā tās atbildības sfēras.

Jau ziņots, ka pašlaik koalīcijas partneriem vēl nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Partija “Vienotība” pirmdien sarunā ar Kučinski paudusi vēlmi pārraudzīt sešas ministrijas, bet premjera amata pretendents nekādus solījumus neesot devis. “Vienotība” Kučinskim paudusi vēlmi vadīt Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.

Savukārt nacionālās apvienības valde lēmusi, ka VL-TB/LNNK ministriem jāturpina strādāt arī nākamajā valdībā. VL-TB/LNNK pārraudzībā pašlaik ir arī “Vienotības” minētā Tieslietu ministrija, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Kultūras ministrija.

Tikmēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vienotība neko nevar gribēt, paši nokoda savu premjeri, citu izvirzīt nespēja, tātad nav rīcības spējīga, par kādiem posteņiem var cīnīties un vēl papildus kaut ko sagrābt, ja nespēj tikt galā ar tiem pienākumiem, kas viņiem uzticēti bija.
    Var dabūt tikai to, ko viņiem uzticēs, nevis to, ko grib. Pārāk ilgi ir gribējuši un dabūjuši, bet valstij jāpaliek Krievijas līmenī, viņu alkatības dēļ. čienītās dāmas vīram būs izdevīgi, ja dabūs satiksmes ministriju, tad visi valsts pasūtījumi tiks tikai Aboltiņu ģimenes labā.

  2. Ja jau komūnisti sāk šitā runāt, tad bez jaunām vēlēšanām laikam neiztiksim. Pēc vēlēšanām gan, NA varētu veidot jaunu valdību.

  3. Satiksmes ministrija, pēc būtības, kontrolē visu Latvijas ekonomiku un to pārvaldīs ZZS. Lauksaimniecība – ZZS, visi vadošie amati – ZZS. Pēc būtības uz šo momentu ZZS ir palicis pēdējais solis lai sagrābtu visu varu. Nav grūti iedomāties, kas pēc tam izpeldēs priekšplānā un kādas veiks kustības. Un kaut kā jocīgi īstajā brīdī Vējoni “muša iekoda”. Tagad jāsargā Mūrnieci? Vai?

  4. noderetu rīkojums Nr3, bet nesaņemsies jau

Draugiem Facebook Twitter Google+