Pasaulē
Eiropa

Britānijas premjers gatavo augsni vēlēšanām0


“Sodam jāatbilst noziegumam, lai sabiedrība varētu uzticēties tiesu sistēmai,” paziņojis Britānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
“Sodam jāatbilst noziegumam, lai sabiedrība varētu uzticēties tiesu sistēmai,” paziņojis Britānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
Foto: Daniel Leal-Olivas/AP/SCANPX/LETA

Britānijas premjerministrs Boriss Džonsons izziņojis plānu noziedzības apkarošanai, atvēlot papildu finansējumu policijas un tiesībaizsardzības iestādēm. Apliecinot savu apņēmību panākt Britānijas izstāšanos no ES līdz 31. oktobrim, premjers noteicis, ka visiem valdības ierēdņiem, kas kārto breksita jautājumus, tiek atcelti atvaļinājumi.

 

Sodam jāatbilst noziegumam

“Noziedzniekiem jāsaņem pelnītais sods,” Džonsonu citē laikraksts “The Times”, premjerministram nākot klajā ar Konservatīvo partijas tradicionālo priekšvēlēšanu saukli par likuma un kārtības ievērošanu. Premjers sola vairāk vietas cietumos likumpārkāpējiem un plašākas pilnvaras policistiem apturēt un pārmeklēt aizdomīgas personas.

“Mēs visi zinām piemērus, ka izvarotāji un slepkavas ir pārāk agri izlaisti no cietuma un jau tūlīt izdara jaunus likumpārkāpumus,” teica Džonsons.

“Šādai praksei ir darīts gals,” viņš apgalvoja. “Mēs gribam, lai viņi tiktu notverti, sodīti, ieslodzīti un pienācīgi rehabilitēti,” teica valdības vadītājs, uzsverot, ka “sodam jāatbilst noziegumam”, lai sabiedrība varētu uzticēties tiesu sistēmai. “Es vēlos, lai baidās noziedznieki, nevis sabiedrība,” viņš piebilda.

Prokuratūrai piešķirti papildu 85 miljoni mārciņu vardarbīgo noziegumu ātrākai izmeklēšanai. Tieslietu eksperti gan uzskata, ka ar šo piešķīrumu netiks aizvietoti apjomīgie samazinājumi tiesībsargāšanas iestādēm pēdējos desmit gados. Šobrīd Britānijas cietumi ir pārpildīti un tajos pieaudzis vardarbīgu incidentu risks, intervijā raidsabiedrībai BBC izteicies bijušais tiesnesis Deivids Letems, kurš vada nosacītās atbrīvošanas padomi Anglijā un Velsā. Viņaprāt, vislabākais veids, kā gādāt par sabiedrības drošību, ir pienācīgi pārraudzīt likumpārkāpēju uzvedību pēc viņu atbrīvošanas no cietuma, tāpēc jāveido efektīvs probācijas dienests.

 

Opozīcija grib bloķēt bezvienošanās breksitu

Leiboristu ēnu kabineta iekšlietu ministre Diāna Ebota apsūdzējusi premjerministru Džonsonu “augsnes gatavošanā” parlamenta vēlēšanām, nevis reālu risinājumu radīšanā noziedzības mazināšanai. Opozīcijā esošā Leiboristu partija sākusi sarunas ar citām parlamentā pārstāvētajām partijām, lai apspriestu kopīgu pretdarbību valdības plānam īstenot breksitu jebkuros apstākļos.

Pēc neuzticības izteikšanas premjera Džonsona kabinetam tiekot apsvērta nacionālās vienotības valdības izveidošana, lai bloķētu bezvienošanās breksitu un panāktu vēl viena referenduma rīkošanu, atzīmē “Reuters”. Breksita pretinieki tur Džonsonu aizdomās, ka viņš varētu slēgt parlamentu, ja tas nobalsotu par neuzticības izteikšanu premjeram, lai nepieļautu likumdevējiem bloķēt bezvienošanās breksitu.

Analītiķi atzīmē, ka neuzticības izteikšana premjeram varētu neapturēt bezvienošanās breksitu, bet arvien mazāk laika paliek, lai sarīkotu parlamenta vēlēšanas pirms breksita datuma.

Par bezvienošanās breksitu ir īpaši nobažījušies Īrijas politiķi.
Saistītie raksti

“Daži cilvēki Apvienotajā Karalistē ir pārliecinājuši sevi, ka bezvienošanās darījums ir laba lieta, taču bezvienošanās breksits var izvērsties ļoti slikti,” intervijā aģentūrai “Reuters” brīdinājis Īrijas finanšu ministrs Maikls Dārsijs.

Kopš kļūšanas par premjerministru pirms trim nedēļām Džonsons jau ir apsolījis atvēlēt 1,8 miljardus mārciņu Nacionālajam veselības dienestam, 2,1 miljardu mārciņu bezvienošanās breksita plāna īstenošanai un 2,5 miljardus noziedzības apkarošanai. Analītiķu ieskatā, Džonsons vairāk ir pievērsies balsu zvejošanai nākamajās vēlēšanās nekā valsts ekonomikas stabilizēšanai. 3. septembrī no vasaras brīvdienām atgriežas parlaments, kur jau drīz varētu notikt balsojums par neuzticības izteikšanu premjera Džonsona valdībai.

LA.lv
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1919. gada 18. augustā. Pārdrošs uzbrukums Kronštatei
15 stundas
IP
Ilze Pētersone
Pasaulē
Ivars Ijabs: Ar stekiem pret demokrātiju 1
16 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Pasaulē
Kašpirovska opijs tautai. Kā dziednieks veica eksperimentu ar padomju tautu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
8 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete 1
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
5 stundas