Eiropa

Britu laikraksts atvainojas par lietuviešu viesstrādniekus izsmejošu karikatūru 16

The Independent

Lielbritānijas laikraksta “Independent” redakcija nosūtījusi vēstuli Lietuvas vēstniecei Londona Astai Skaisgirītei-Ļauškienei, kurā pauž nožēlu par imigrantus no Lietuvas izsmejošo karikatūru, kas publicēta laikrakstā.

Vēstniece aģentūrai BNS pastāstīja, ka vēstulē uzsvērts, ka karikatūra nekādā ziņā neesot Lietuvas, lietuviešu vai ekonomisko migrantu kritika.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

“Redaktora vietnieks norādīja, ka karikatūra pilnīgo noteikti nav kritika Lietuvai, lietuviešiem vai ekonomiskajiem migrantiem. Vēstulē ir plašāk izskaidrots, ka karikatūras mērķis bijis diskusijas par Darba likumu Lielbritānijas parlamentā, kas pašlaik notiek un ir izpelnījušās plašas debates. Vēstules beigās tās autors pauda nožēlu, ka ir aizskarti lasītāji,” sacīja Lietuvas vēstniece Lielbritānijā.

Skaisgirīte-Ļauškiene otrdien nosūtīja atklātu vēstuli “Independent”, kurā pauda nožēlu par karikatūru, kurā izsmieti migranti no Austrumeiropas un lietuvieši. Diplomāte norādīja, ka atbildi no laikraksta saņēmusi tajā pašā dienā.

“Man tā šķiet ļoti laba atbilde, tā bija ātra un patiesībā tā ir arī atvainošanās,” norādīja vēstniece, kas iepriekš pauda nožēlu, ka “tāda neatkarīga avīze, kāda ir “Independent”, var nodrukāt tik pretīgu, ksenofobisku un rasistisku karikatūru”.

“Independant” otrdien tika publicēta karikatūra, kurā attēlots lielveikalu ķēdes “Tesco” pusfabrikātu iepakojums ar cilvēku ķermeņiem tajā. Karikatūrā uz iepakojuma etiķetes rakstīts “Viesstrādnieki. Lēta darbaspēka iepakojums. Ražots Austrumeiropā. Divi par viena cenu”, kā arī mainīts “Tesco” zīmola sauklis “Every Little Helps” (“Katrs sīkums ir noderīgs”) uz “Every Lithuanian Helps” (“Katrs lietuvietis ir noderīgs”).

 

LA.lv