×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. augusts, 2012
Drukāt

Britu uzņēmēja slepkavai piespriež nāvessodu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas tiesa par britu uzņēmēja slepkavību piespriedusi kādreiz daudzsološā politiķa Bo Sjilaisa sievai Gu Kailaijai nāvessodu ar soda izpildes atlikšanu uz diviem gadiem, kas, visticamāk, tiks aizstāts ar mūža ieslodzījumu.

 

Tiesas procesa laikā Gu atzinās, ka noindējusi britu uzņēmēju Neilu Heivudu, kurš pēc nesekmīga biznesa darījuma esot draudējis viņas dēlam. Sākotnēji tika uzskatīts, ka Heivuds pērn novembrī miris no sirdstriekas, bet aprīlī varasiestādes paziņoja, ka britu uzņēmēja nāvē tiek turēta aizdomās Bo sieva Gu Kailaija. Vēl nesen Bo bija Čuncjinas metropoles Komunistiskās partijas līderis un tika uzskatīts par vienu no vadošajiem kandidātiem uz vietu kompartijas politbiroja pastāvīgajā komitejā – Ķīnas politiskās varas augstākajā iestādē.

Analītiķi norāda, ka šī tiesas prāva ir mēģinājums pavilkt svītru zem skandāla, kas maksājis Bo politiķa karjeru un satricinājis visu Komunistisko partiju. Britānijas vēstniecība Pekinā paziņojusi, ka Heivuda slepkavības izmeklēšanu un vainīgo tiesāšanu vērtē atzinīgi, bet norādījusi, ka vairākkārt lūgusi Ķīnu noturēt tiesu saskaņā ar cilvēktiesību standartiem un nepiemērot nāvessodu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+