×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Brodvejas maģija un Argentīnas dvēsele sastopas tango


ReklāmfotoReklāmfoto

11. novembrī Rīgas Kongresu namā atgriezīsies lieliskā Argentīnas tango deju grupa “Tango Pasión”, līdzi vedot gan mīlas stāstus, gan kaisles pārpilnas drāmas tango ritmos.


 

Franču laikraksts “Le Nouvel Observateur” par “Tango Pasión” rakstīja – tās izrādēs apvienota Brodvejas burvība un Argentīnas dvēsele, savukārt “The Times” rakstīja daudz lakoniskāk, juteklisko deju nodēvējot par “seksu uz garām, garām kājām”, pilnībā attaisnojot deju grupas nosaukumā minēto “Pasión” (kaislība). “Juteklisks” un “seksīgs” ir vārdi, kas atkārtojas teju katrā atsauksmē par dejotāju lielisko sniegumu, kas novērtēts arī kā izcilas tehniskās meistarības paraugs.

“Tango Pasión” horeogrāfs Hektors Zaraspe ir starptautiski atzīts baletmeistars. Viņš saņēmis neskaitāmas godalgas un balvas un savulaik bijis arī izcilā baletdejotāja Rūdolfa Nurijeva skolotājs. Zaraspe atzīts par Buenosairesas kultūras vēstnieku pasaulē.

Tieši Zaraspe savulaik stāvēja pie divu veiksmīgu tango dejotāju un producentu idejas šūpuļa – idejas, kas 1982. gadā ļāva dzimt kompānijai, kas būtu kaut kas vairāk par varietē. Toreiz viņi izstrādāja daudzus tango stāstus, kā arī īpašu oriģinālu skatuves iekārtojumu. Interesantākais, ka jaunajā kompānijā toreiz kā dejotāji tika aicināti visu Buenosairesas sociālo slāņu pārstāvji.

Pirmo veiksmi “Tango Pasión” izpelnījās ASV, sekoja uzvaras gājiens Brodvejā, bet pēcāk kompānijas 30 gadu pastāvēšanas laikā – arī visā pasaulē. Deju grupa ir uzstājusies uz pasaules slavenākajām skatuvēm un pirms trim gadiem viesojusies arī Rīgā.

Šoreiz “Tango Pasión” skatītāju gaida seši lieliski dejotāju pāri un viens solists, kā arī atraktīvu mūziķu grupa “Opus Tango Orchestra”. Dejotāji un mūziķi apvienojušies, lai dejas un mūzikas valodā skatītāju acu priekšā uzburtu Argentīnas tango vēsturi no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām.

“Izrāde atklāj, cik dažāds var būt tango – gan liegi glāsmains, gan straujš un nežēlīgs, bet pāri visam – neprātīgi valdzinošs un seksuālā enerģijā dzirksteļojošs,” vēsta pasākuma rīkotāji, aģentūra “Makroconcert”.

Skatuves prožektoros vizuļojošie dejotāju tērpi un smeldzīgi jutekliskā dzīvā mūzika rada mājīgas Buenosairesas kafejnīcas noskaņu, liekot klātesošajiem saskatīt un izjust tālās Dienvidamerikas elpu, izdzīvojot gan dejotāju atveidotos mīlas stāstus, gan kaisles pārpilnas drāmas.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Rīgas Kongresu nams.

Laiks – 19.00. Ieeja no 18.00.

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās visā Latvijā, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 15 – 40.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+