×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Bruģis uz māla. Kā labāk ieklāt?

brugis

“Mana māja atrodas māla kalniņā. Gribu apkārt noklāt bruģi. Kādā dziļumā jāizņem zeme? Vai gar pamatu nevajag kādu hidroizolācijas materiālu? Kāda būtu pareizā ieklāšanas metode?” 
Valdis Gulbenes novadā

 

Māla slānis mēdz uzrūgt mitruma iespaidā, tādēļ vislabāk to visu norakt. Ja tas nav iespējams, augsnes virskārtu kopā ar mālu noņem 50 – 60 cm dziļumā. Tad uzber un pieblietē 30 cm smilšu slāni, kas kalpos kā drenāža. Uz smilšu slāņa uzklāj ģeotekstilu (piemēram, D8), virs tā uzber un noblietē 20 cm šķembu kārtu, ko pārklāj ar 5 – 7 cm noblietētu smilšu kārtu, uz kuras liek bruģi. Šāds klājums izturēs pat vieglās automašīnas svaru. Ja taisa bruģētu ceļu, augsni izņem vieglā slīpumā uz sāniem un zemākajā vietā novieto 50 – 80 mm drenāžas cauruli.

– Jāskatās, lai lejā būtu, kur novadīt vai vismaz savākt ūdeni, – atgādina SIA “Bruģēšanas darbi” īpašnieks Guntis Leja. Bruģējot visapkārt kalniņā novietotai mājai, ūdens notece dabiski veidojas uz leju. Atsegtos mājas pamatus var noklāt ar šķidro hidroizolāciju vai aplīmēt ar ruļļveida hidroizolācijas kārtu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+