×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Bruknas labdarības lielkoncertā aicina uz Patmalnieces meistardabnīcu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

3. jūlijā plkst. 17 jau piekto reizi Bauskas novada gleznainajā Bruknas muižā notiks labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”, kas šo gadu laikā kļuvis par neatņemamu Latvijas vasaras kultūras kalendāra notikumu.

Sarīkojumā notiks mākslas meistardarbnīcas kopā ar māksliniecēm Elitu Patmalnieci, Ilzi Patmalnieci, un Ievu Bondari, kā arī būs iespēja vērot Evalda Vasilevska melnās keramikas tehnikā veidotu trauku tapšanu īpašajā keramikas ceplī, pavēstīja viena no lielkoncerta rīkotājām Anete Kalniņa.

Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst. 15, lai ikviens liels un mazs apmeklētājs paspētu gan aplūkot muižu un tās skaisto apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcā.

Par neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti melnās keramikas tehnikā darīti trauki, kurus veidojuši “Kalnu svētības kopienas” ļaudis, cieši sadarbojoties ar Latgales “Pūdnīku skūlu” un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Tāpat kā citus gadus, arī šovasar notiks īpašs lielkoncerts, kurā piedalīsies Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi. Šogad uz muižas dārzā būvētās skatuves muzicēs Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Rēzija Kalniņa, Lauris Reiniks, Olga Rajecka, Aivars Hermanis un Mārcis Auziņš, Ieva Kerēvica, Ainars Virga, Andris Kivičs, Rūta un Ira Dūdumas, Varis Vētra, Elizabete Zagorska, Lauris Valters, Jānis Miltiņš, Valters Sprūdžs, Ivars Kalniņš, kā arī grupas “Framest”, “Putnu balle”, “Willow farm”.

Stāsts par kopēji celtu baznīcu piedzima 2012.gadā, kad pirmo reizi Latvijas mūziķi un citi radoši ļaudis nolēma palīdzēt Bruknas kopienas ļaudīm uzcelt savām rokām dievnamu. Bruknas muižā atrodas rehabilitācijas vieta “Kalna svētību kopiena”, kuras mērķis ir palīdzēt dažādās atkarībās esošiem ļaudīm. 2011. gadā Andreja Mediņa iniciēta, tika sākta baznīcas būve Bruknā, jo muižā esošā kapela kļuva par mazu.

Visi koncertos iegūtie līdzekļi tiks izmantoti kapelas celtniecības, iekārtošanas un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bondare nu gan diza maksliniece. Piekundejusies forsam meitenem. Cik tad virins uzmeta, lai ari
    vina tur varetu poiedalities. Abi vienadi li[pigi liski.

Draugiem Facebook Twitter Google+