×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Būvēsim kopā Likteņdārza skatu terasi

Foto-LETAFoto-LETA

Šovakar visi aicināti ar Latvijas televīzijas starpniecību pārcelties uz Daugavas salu, noskatoties tiešraidi no Kokneses “Top Latvijas Likteņdārzs!”.

 

“Koknesē būsim kopā ar Liepājas teātra aktieriem, stāstīsim, kas Likteņdārzā padarīts aizvadītajā gadā, dzirdēsim aizkustinošus dzimtu stāstus, klausīsimies dzeju un ļausimies latviešu mūzikai,” stāsta LTV 1 redaktore Sarmīte Plūme. Jau ceturto gadu tradicionāli augustā LTV aicina skatītājus piedalīties ziedojumu akcijā, piezvanot pa tālruni 9000 6389 un ziedojot vienu latu. Šoreiz savāktie līdzekļi paredzēti Likteņdārza skatu terases izbūvei.

Šāvakara programmas dramaturģisko uzvedumu veidojis Herberts Laukšteins, un tam cauri vijas krasts kā simbols un jēdziens. “Tas ir krasts, kas emocionāli atsauks atmiņā to krasta līniju, kas izzuda skatienam Otrā pasaules kara bēgļiem, atstājot Latviju pa jūras ceļu. Tas ir krasts, kas šodien simboliski izplēn visiem, kuri atstāj mājas un ģimeni, ekonomisku iemeslu vadīti. Aicināsim atkal ieraudzīt un nepazaudēt mūsu kopīgo krastu,” saka S. Plūme. Uzvedumā dzirdēsim Čaka dzeju un Imanta Kalniņa dziesmas, redzēsim Anitu Kvālu, Inesi Kučinsku, Sigitu Jevgļevsku, Edgaru Pujātu, Egonu Dombrovski un citus Liepājas teātra aktierus. Piedalīsies mūziķi Valts Pūce, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Normunds Kalniņš un Reinis Lapa.

Skatu terases izveide izmaksās ap 50 000 latu, un tās būvniecību var atbalstīt arī, pērkot SIA “Fazer Latvija” “Saimnieka maizi”, – no katra kukulīša viens santīms tiek ziedots šim projektam.

“Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa atgādina, ka cilvēki arvien ir aicināti vest uz Likteņdārzu pelēkos laukakmeņus, strādāt talkās un stādīt kokus. Tāpat var ziedot piecus latus un saņemt bruģakmeni ar savu vārdu Ābeļu alejas ceļa izveidei. Šo astoņus metrus plato un vairāk nekā 200 metru garo ceļu ir iecerēts noklāt ar 113 000 no Latvijas laukakmeņiem zāģētiem bruģakmeņiem, uz kuru virsmām iegravēs ziedotāju vārdus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+