×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Cālītis: Bēgļi, tāpat kā latvieši, ir gan brīnišķīgi, gan šausmīgi cilvēki (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Bēgļi ir tādi, kādi ir cilvēki visur, arī Latvijā – viņu vidū ir gan brīnišķīgi, gan šausmīgi cilvēki, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” vērtēja mācītājs, teologs un Latvijas Universitātes docents Juris Cālītis.

Viņš aicināja uz šo jautājumu paskatīties no Lielbritānijas redzespunkta.

“Tur ierodas lietuvieši un latvieši, un starp tiem ir šaušalīgi slepkavas un briesmoņi, un bandīti. Un viņi arī varētu tāpat teikt – te nāk iekšā šīs masas, kas ir netīras ar savām izdarībām. Bet viņi tā nesaka, jo viņi ir daudz stabilāki. Un mēs atkal domājam, ka mēs varam tādā veidā raksturot to, kas nāk,” salīdzināja Cālītis.

Viņš norādīja, ka mums ir brīnišķīgi, ideāli un viedi cilvēki, bet ir arī bandīti un korumpanti. Un tādi paši cilvēki ierodas kā bēgļi.

“Un kā nu mēs ar to tiekam galā? Mēs tiekam galā tā, kā mēs to darām. Mēs ceram, ka varēsim ar cilvēkiem sadzīvot, un tur, kur ir ekstremāli, ceram, ka kāda savaldīšana notiks. Bet tas nenozīmē, ka nenotiks spridzināšanas, nenotiks terorisms. Jo tas pieder pie cilvēka tumšākām sadaļām. Un tas nekur nav izskausts. Es nezinu, ko latvieši domā, – ka esam kaut kā pārāki? Pārāki par šiem cilvēkiem? Es nezinu, kāpēc kāds tā domā,” sprieda mācītājs.

Vērtējot bēgļu krīzi, viņš norādīja, ka tai mums nav risinājuma un tā ir pilnīgi jauna.

“Varētu būt, ka nevis tas būs vilnis, kas mūs pārņems ar savu islāma ticību, bet gan vilnis, kas mūs iedzīs atpakaļ, kur mēs sāksim saskatīt svarīgākas lietas par to, kas mums tagad ir degpunktā. Domāju, ka šis bēgļu jautājums ir bezprecedenta. Lai neviens nedomā, ka tas ir kaut kas vienkāršs vai būs vienkāršs risinājums, ka varam aizslēgt robežu vai kā,” teica Cālītis.

Komentējot cilvēku izteikumus par bēgļu jautājumu, viņš norādīja, ka cilvēki neizsakās, kā darīt labāk, kā to darītu inteliģents cilvēks. Viņi izgāž savas bailes, žulti, nelaimi, savu vienpusību un aizspriedumus. “Tā ir pavisam cita problēma – tā ir mūsu problēma, tā nav bēgļu problēma. Mūsu sirds ir mūsu problēma. Tas ir kaut kas, kas mums ir jāsakārto, ir beglis vai nav,” uzskata mācītājs.

Tomēr, viņaprāt, pret bailēm un naidu nav nekādas ātras receptes. “Mums ir jāizaug, mums jādara kaut kas jēdzīgāks. Un vienīgais, kas pārvar bailes, ir, kad tu esi spiests darīt kaut ko labu citam. Un tad uzreiz tevī rodas enerģija, pašpārliecība, prieks,” mudināja Cālītis.

Piebilstot, ka cilvēki viņu par teikto zākās, Cālītis pauda viedokli, ka būtu labi, ja mums būtu daudz vairāk bēgļu. Viņš izteica pārliecību, ka latviešiem ir liku likām spēka, enerģijas un labestības, ko varētu dot citiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Izskatās, ka putniņš ir pats sācis ticēt
  tām muļķībām, ko pats sludina ?

 2. To pašu var attiecināt uz mācītājiem — īpaši tiem, kuri pamet savu sievu un sametās ar jaunāku.

 3. … ‘ … kada savaldisanas notiks. Bet tas nenozime, ka nenotiks spridzinasana, terorisms. .. !

  … Liekas, ka ari sis docents ir zaudejis savu sapratu … vinam pat vairs nerup izvarotas un izskaustas sentautas liktens … !

  … Ka var salidzinat to ko kads latvietis ir piekopis kada arprata bridi, ar importetu un zinamu un postuletu terora akciju parnemt pasauli, … normala, savas valsts miermiliga esamibas un funkcijas gadijuma, un vel ar ANO autohtonas tautas tiesibu konvencijas noteikumiem … ?

 4. Tik nelietīgu cilvēku laikam būs grūti atrast !!!Ar savu debilo multikulturālismu šis nožēlojamais cilvēciņš grib vienkārši iznīcināt latviešu tautu ! Vai viņam ir zināms ,ka latviešu ir tikai 60% Latvijā ??? Ka valstī ir ap 300 000 nepilsoņu ??? Latvieši ir nīcināti, asimilēti ,slepkavoti 50 gadus un tagad šis te nelietis teiks ,ka ” vēl jau bēgļi ir par maz ” Te nu tiešām pārņem šausmas par tik atklātu nelietību !!!

 5. Vispār neiet runa par to vai viņi ir brīnišķīgi, vai brīnišķīgāki, runa iet par to, ka miljons no Āzijas/Āfrikas šai valstī nav vajadzīgs

 6. Latvieši ir brīnisķīgāki.

 7. Cālītim laiks atgriezties atpakaļ no kurienes viņš ir ieradies.Pietiekoši viņš šeit ir piesmirdinājis gaisu. Tur viņu sapratīs,tur daudz tādu pašu kā viņš.

 8. melnsvārcis brūķē lielu muti Atbildēt

  Davai, konkrētus uzvārdus, kuri latvieši ir
  tie šaušalīgi slepkavas un briesmoņi !!!
  —–
  Atvilksies .., tad tu redzēsi kuri ir
  tie šaušalīgi slepkavas un briesmoņi !!!
  —-
  Pagaidām vari apskatīties internetā,
  kas tevi sagaida .

 9. nū ja. tikai starp musļakiem vairāk šausmīgu cilvēku!

 10. Cien.Cālīša kungs ,šķiet,joprojām nav sapratis,ka ne jau pret atsevišķiem indivīdiem ļaudis protestē,bet pret visu notiekošo kopumā. Pret Eiropas,baltās Eiropas noslīcināšanu tumšā straumē,svešas un nesaprotamas mentalitātes un kultūras ļaužu straumē. Un savukārt šo ļaužu attieksme un darbība tomēr ir naidīga un agresīva pret šo viņiem tik neizprotamo un svešo zemju kultūru zemēs,kur viņi nokļuvuši. Protestē pret tautu iznīcināšanu,gēnu atšķaidīšanu,savas identitātes zaudēšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+