×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

“CanZone” un Milleru-Balandīnu ģimenei mīlestība pret mūziku ir asinīs

Foto-Līga PētersoneFoto-Līga Pētersone

Latvijas šlāgeraptaujas 2013./2014. posms beidzās ar grupas “Ginc un Es” uzvaru. Sācies jaunais – 2014./2015. gada – posms. Pirmo reizi aptaujā piedalās grupa “CanZone” un Milleru-Balandīnu ģimene ar dziesmu “Pūt, vējiņi!”.

Dagnija Millere-Balandīna neslēpj, ka viņiem jebkura muzikālā izpausme sniedz gandarījumu, iekļaujot savā muzikālajā programmā tautasdziesmu “Pūt, vējiņi!”, žanrs ir paplašinājies, paverot iespēju piedalīties šlāgeraptaujā. “Ja varam sniegt savas emocijas un enerģiju klausītājiem un skatītājiem, tā ir neizsakāma vērtība. Tāpēc dalība šajā aptaujā ir ļoti nozīmīga – kā skaista un sirsnīga satikšanās ar klausītājiem. Daudziem tā būs pirmā tikšanās ar mums, tāpēc šis pavērsiens ir vēl īpašāks,” smaidot teic Dagnija.

Viņa jau vairākus gadus darbojos grupā “CanZone” kā vokāliste un menedžere, reizēm arī dziesmu autore. Milleru-Balandīnu ģimenē apvienojušies Dagnija, viņas vīrs Raitis, brālis Raivo un brāļadēls Rihards, kas skatītāju un klausītāju uzmanības lokā nonāca 2013. gada rudenī, kad piedalījās televīzijas šovā “Dziedošās ģimenes 5”. Dagnija sarunas laikā atklāj, ka visa šova laikā viņiem uzticīgi uz skatuves palīdzēja arī akordeonists Rolands, kurš darbojas grupā “CanZone”. “Dziedāšana un uzstāšanās visiem kopā vienā sastāvā bija kā sapņa piepildījums, kas tika realizēts, pateicoties dalībai šovā. Mūsu spēka avots ir mīlestība un mūzika, apvienojot šīs pamatvērtības, radās jauna ģimene – spēcīgāka un vienotāka kā jebkad agrāk! Šova pirmajā nedēļā tika izpildīta tautasdziesma “Pūt, vējiņi!” grupas “CanZone” aranžējumā. Publika dziesmu uztvēra ar saviļņojumu, turpmākā sadarbība bija pašsaprotama. Bija jādodas uz studiju, lai dziesmu varētu nodot arī klausītāju vērtējumam radiostacijās. Dziesmas ieraksts tapa sadarbībā ar izdevniecību “Lauska” skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā, par to īpašs paldies,” atklāj Dagnija.

Viņa, sirsnīgi smaidot, saka, ka viņiem katram ir bagātīgs stāsts, kā iemīlējuši mūziku, ka par to sanāktu pat vesela grāmata. “Īsumā varam pateikt tikai to, ka visi no mums ir muzicējuši jau kopš bērnības, turklāt vairākiem no mums mīlestība pret mūziku ir jau asinīs, no paaudzes paaudzē. Priecē, ka gan es, gan mans vīrs, gan mans brālis ne tikai izpildām, bet arī komponējam dziesmas. Radīšanas process ir ļoti īpašs un netverams, tāpēc novērtējam to, ka mums šādas spējas ir dotas. Muzicēšana nav tikai mūsu hobijs, tas ir mūsu dzīvesveids, dvēseles vibrāciju kustība, tāpēc tā vienmēr dzīvos mūsos. Runājot par to, kā nokomplektējās grupu sastāvi, viss notika dabiski. Paļaujamies uz notiekošo, ka dzīve mūs savedīs kopā ar īstajiem cilvēkiem. Galvenais ir darīt, censties, darboties ar pilnu atdevi un no sirds – tad viss notiek uz labu!”

“Tautasdziesma “Pūt, vējiņi!” līdz mums nonāca pati, apzināti to nemeklējām, iepriekš mūsu koncertprogrammā nebija praktiski nevienas tautasdziesmas. Patiesībā stāsts ir pat mazliet mistisks, jo, kad vēl nesen apspriedām ar grupu faktu, kā sākām veidot dziesmas aranžiju, neviens to nespēja atcerēties, it kā visiem šis moments būtu izdzēsies no atmiņas. Bet fakts paliek fakts – šī tautasdziesma, kam piemīt neizmērāms gara spēks, ir nonākusi līdz mums. Dziesmas apdare radās ļoti dabiski un nepiespiesti – saaugām ar dziesmas stāstu, tāpēc tā kļuva ļoti īpaša. Mūsu izpratnē tas ir stāsts par atgriešanos pie pirmsākumiem un uzticēšanos dabas procesiem. Par iekšējo cīņu un alkām pēc pārmaiņām,” tā radošo tapšanas procesu atceras Dagnija un piebilst, ka izpildīt jebkuru jau zināmu dziesmu, turklāt vēl savā apdarē – tas ir liels risks, jo publika var arī nesaprast, nosodīt. “Taču būtiski piebilst, ka melodiju praktiski neizmainījām, atšķiras tikai aranžējuma nianses, kuras arī lielā mērā saglabā savus pirmsākumus. Tāpēc jāsaka, ka mums nebija bail. Ikvienam māksliniekam ir savs stāsts, sava interpretācija – un šis stāsts ir nācis no mums.”

2014. gads viņiem ir muzikāli bagātīgs. “Vispirms jāpiemin saviļņojošs fakts, ka augustā ar Kultūras akadēmijas studentu palīdzību dziesmai “Pūt, vējiņi!” filmēsim videoklipu. Ar grupu “CanZone” esam sākuši darbu pie debijas albuma ieraksta, ko plānots laist klajā nākamā gada pavasarī, turklāt tajā būs iekļauta arī dziesma “Pūt, vējiņi!”. Ar Milleru-Balandīnu ģimeni labprāt uzstājamies dažādās Latvijas pilsētās. Vēl šovasar ar vīru esam sākuši koncertēt kā duets, izveidojot īpašu akustisko koncertprogrammu, kurā ietvertas gan mūsu oriģināldziesmas, gan arī citu autoru dziesmu melodijas, kurām publika ar prieku dzied līdzi. Ja cilvēki mūs uzaicina, koncertējam arī ar plašāku koncertprogrammu, apvienojot grupu “CanZone” un Milleru-Balandīnu ģimeni. Tuvākajā laikā varat gaidīt arī kādu jaunu radiosinglu. Piemēram, ar vīru plānojam ierakstīt dziesmu, kuru sacerējām savās kāzās – kā veltījumu mūsu vecākiem ar tautasdziesmas vārdiem “Novij man, māmuliņ”. Darba ir pilnas rokas, bet esam laimīgi, ka varam darīt to, ko tik ļoti mīlam,” smaidot saka Dagnija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+