×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. jūlijs, 2013
Drukāt

Čepmena lūdz Snoudena roku

Kamēr ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) bijušais darbinieks Edvards Snoudens joprojām atrodas Šeremetjevas lidostas tranzīta zonā, gaidot, kad kāda valsts viņam piešķirs politisko patvērumu, plašu starptautisku uzmanību ieguvusī bijusī Krievijas spiedze Savienotajās Valstīs Anna Čepmena lūgusi slepenās infromācijas nopludinātāja roku.

 

“Snouden, vai tu mani precēsi?” Čepmena ierakstījusi sociālās interneta vietnes “Twitter” kontā. Bet vēlāk piebilda: “NSA [ASV Nacionālā drošības aģentūra – J.K.], vai jūs pieskatīsiet mūsu bērnus?” ASV izdevuma “The Wall Street Journal” taujāta, vai viņa to domājusi nopietni, Čepmena atbildēja: “Varat lietot savu iztēli”.

Dažas stundas pēc Čepmenas ar līdzīgiem izteikumiem “Twitter” vietnē klajā nāca arī Krievija opozīcijas aktīviste Marija Baranova. “Es arī gribētu Snoudenam piedāvāt savu sirdi un galvenokārt savu pasi,” rakstīja Baranova, kura vēlāk krievu medijiem izteicās, ka viņas piedāvājums gan neesot jāuztver īpaši nopietni.

Starptautisko uzmanību Čepmena iemantoja, kad 2010. gada vasarā atzinās, ka ASV, uzdodoties par nekustamo īpašumu aģenti, spiegojusi Krievijas labā. Drīz pēc Čepmenas notveršanas viņa kopā ar deviņiem citiem krievu spiegiem tika deportēta no ASV uz Krieviju. Kopš atgriešanās Krievijā Čepmena kļuvusi par īstenu slavenību, piestrādājot par modeli, Maskavas bankas reklāmas seju, kā arī uzsākot politisko karjeru, kad iestājās partijā “Vienotā Krievija”.

30 gadus vecais Snoudens Šeremetjevas starptautiskās lidostas tranzīta zonā uzturas kopš 23. jūnijā. ASV izsludinājusi viņu starptautiskajā meklēšanā par slepenas informācijas nopludināšanu un bijušo CIP darbinieku apsūdz spiegošanā. Pirms dažām dienām Snoudens ar lūgumu pēc politiskā patvēruma vērsās 21 vienā valstī, taču pagaidām neviena valsts viņam nav atsaukusies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+