Latvijā
Novados

Cēsis 810.gadu jubilejā apmeklējuši 60 tūkstoši cilvēku 16

Avots – Cēsu pašvaldība

Cēsu pilsētas 810.gadu jubilejas svinības apmeklējuši vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku, aģentūru BNS informēja pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots.

Pasākums “Cēsis 810” notika 21.jūlijā un 22.jūlijā. Pasākuma organizatori norādīja, ka svētku kulminācijā sestdienas vakarā Cēsīs visos centrālajos punktos vienlaikus bija 30 tūkstoši cilvēku. Svētku lukturu gājienā piedalījās teju trīs tūkstoši dalībnieku, bet Pils parkā, lai vērotu salūtu, bija ieradušies aptuveni 12 tūkstoši cēsnieku un pilsētas viesu.

Apmeklētāju skaits noteikts, ņemot vērā cilvēku plūsmu, kas pulcējās svētku centrālajos punktos, reģistrēto dalībnieku skaitu visos pasākumos, pārdoto biļešu skaitu uz maksas pasākumiem, dalībnieku skaitu svētku lukturu gājienā un izvesto atkritumu apjomu, kas apjomā varētu sasniegt simts kubikmetrus.

Svinību laikā tika atklāta jauna spēle par pilsētu “Apceļo Cēsis!” un tēlnieks Matiass Jansons pilsētai veltīja tās bronzas atlējumu, kas veidots pēc viduslaiku plāniem. Turklāt divu dienu garumā notika lielākais bezmaksas rokmūzikas festivāls Latvijā “Fono Cēsis”, bet ar pilsētu saistīti mākslinieki uzstājās lielkoncertā “Cēsis skan”. Tāpat svētku laikā notika rekordliels 350 dalībnieku svētku tirdziņš.

Pils parkā sajās dienās iemājoja Latvijas labāko pavāru veidotās gastronomiskās performances “Garšu dārzs”, bet maija parkā notika pasākumi bērniem “Dullais desmitnieks”. Pils dārzu pieskandināja etno-eko festivāls “Sviests” un Latvijas Hanzas pilsētu prezentācijas. Turklāt Raunas ielā notika ielu florbola turnīrs “Cēsis Open”, bet Rīgas ielā – Cēsu modes skate.

Tāpat svētku laikā Pils parkā bija vērojama pārbūvēto motociklu skate “Custom Bike Show”, kā arī 6.Ritma svētki ar Latvijā lielāko bungu apli. Rožu laukumā un Pils estrādē notika divas balles ar Cēsu mūziķiem, kā arī grupām no ārzemēm, pūtēju orķestriem un mūziķiem no citām Latvijas pilsētām.

Svētku kulminācija sākās sestdienas vakarā Rožu laukumā, kur notika pulcēšanās svinīgajam svētku lukturu gājienam, kas noslēdzās Pils parkā, kur tika apbalvota “Gada cēsniece” Helēna Sermole un sākās svinīgais “Cēsis 810” salūts, kas teju astoņu minūšu garumā izstāstīja Cēsu vēsturi Riharda Zaļupes īpaši Cēsīm sakomponēta skaņdarba pavadījumā.

“Cēsis 810” sporta svētkos dažādas aktivitātes rīkoja Cēsu sporta klubi, Valmieras ielā notika suņu sporta sacensības, bet Vienības laukumā noritēja Cēsu čempionāts brīvajā cīņā un “Ghetto Games” turnīri florbolā un basketbolā, kā arī “Latvijas Spēcīgākās pilsētas” Cēsu posms. Tāpat Pirtsupītes gravā notika motokrosa sacensības “Zelta mopēds”. Bet “Virši-A” distancē Vienības laukumā devās vasaras slēpojiens “Ziedošās slēpes”.

LA.lv