×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Cēsīs lielākā daļa no kultūras aktivitātēm tiks koncentrētas Vidzemes koncertzāles ēkā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Cēsu Mūzikas un kultūras centrā vienuviet darbosies gan izglītības iestādes, gan amatiermākslas kolektīvi, gan arī notiks profesionālās mākslas norises un izklaides pasākumi, aģentūrai LETA teica Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Andris Vanadziņš.

Par spīti diskusijām starp amatierkolektīvu pārstāvjiem un pašvaldību, kā arī publiskajā telpā un citur nereti novērotajai iedzīvotāju neizpratnei par to, kas atradīsies jaunajā Vidzemes koncertzālē, iedzīvotāju bažām nav pamata, jo koncertzālē darbosies gan profesionālās mākslas kolektīvi, gan amatiermākslas kolektīvi un citi, norādīja Vanadziņš.

Vidzemes koncertzāles ēkā darbosies arī Cēsu Mūzikas vidusskola un Bērnu mūzikas skola. Tā būs mācību vieta vairāk nekā 200 muzikāliem bērniem un jauniešiem. Cēsīs ir arī 13 amatiermākslas kolektīvi, kuros darbojas vairāk nekā 400 cilvēku. Arī Cēsu novada nevalstisko organizāciju kolektīvi varēs izmantot telpas saviem mēģinājumiem un pasākumiem, ja tāda nepieciešamība radīsies. Mūzikas un kultūras centrs būs mēģinājumu un koncertu vieta Vidzemes kamerorķestrim. Vidzemes koncertzālē regulāri notiks akadēmiskās un izklaides nozares mūzikas koncerti, teātra izrādes, mūzikli, kā arī cita veida pasākumi, norāda pašvaldībā.

Vēl šajā ēkā darbosies kafejnīca-restorāns, norisināsies konferences, semināri, būs pieejamas nomas telpas. Ēkā būs darbavieta gan Cēsu kultūras un tūrisma centra, gan Vidzemes koncertzāles administrācijai. Iespējamas arī biroja telpas kādai valsts pārvaldes institūcijai. “Tāpēc nepārspīlējot varu teikt, ka tiek darīts viss, lai koncertzāle būtu daudzpusīga un interesanta ikvienam – gan pašdarbības, gan profesionālās mākslas baudītājam,” sacīja Vanadziņš.

Sadarbībā ar projektētājiem un būvniekiem Cēsu pašvaldība ir sagatavojusi priekšlikumu par kinozāles izveidi jaunajā Mūzikas un kultūras centrā, taču, lai veiktu izmaiņas projektā, nepieciešams valsts kontrolējošo institūciju akcepts, kas pagaidām vēl tiek gaidīts.

LETA jau ziņoja, ka 2010. gada vasarā Cēsīs tika slēgts kinoteātris “Vidzemnieks”, kad Latvijā valdošā karstā laika dēļ apmeklētāju skaits samazinājās un īpašniekam vairs neatmaksājās kino seansu rīkošana, tādēļ Vanadziņš atzina, ka cēsniekiem jau vairākus gadus nav bijusi iespēja skatīties kvalitatīvu kino uz lielā ekrāna un būtu tikai vēlams, lai Cēsīs atkal būtu kinoteātris.

Jau ziņots, ka koncertzāles rekonstrukcijai Cēsu novada domes 2013. gada pamatbudžetā paredzēti 6 181 000 latu, kas piesaistīti Eiropas Savienības struktūrfondu finansētajam projektam “Daudzfunkcionālā Vidzemes Mūzikas un kultūras centra rekonstrukcija”. Tomēr par profesionālās mākslas norišu finansiālo nodrošinājumu joprojām norit sarunas ar Kultūras ministrijas (KM) amatpersonām, un pašvaldība līdz šim ir saņēmusi solījumus, ka valsts finansējums reģionālas koncertzāles darbības nodrošinājumam būs, aģentūru LETA informēja Vanadziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+