Laukos
Bizness

Cēsīs notiks vērienīgs pasākums jaunajiem uzņēmējiem “Starta diena” 0

Rīt, 26.aprīlī, no plkst.10 līdz 13.30 viesnīcā “Tigra” (Veidenbauma ielā 2) notiks Attīstības finanšu institūcijas “ALTUM” un Ekonomikas ministrijas rīkotais bezmaksas pasākums jaunajiem uzņēmējiem Vidzemes reģionā “Starta diena”, informēja “ALTUM” pārstāve Sandra Eglīte.

Pasākuma apmeklētāji varēs iedvesmoties no nozares vadošajiem ekspertiem, uzzināt par valsts atbalstu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai, kā arī nodibināt noderīgus kontaktus. Pasākumā varēs uzzināt, kā pārdomāti plānot un finansēt savu ideju, kādas atbalsta iespējas uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai sniedz Vidzemes pašvaldības.

Ar Vidzemes pašvaldību atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai iepazīstinās Vidzemes plānošanas reģiona pārstāve Ina Miķelsone. Digitālā mārketinga aģentūras “Infinitum” dibinātājs Egils Boitmanis stāstīs, kā izmantot digitālos rīkus pārdošanas veicināšanai, savukārt “Trikātas Piens” līdzīpašnieks Rolands Putniņš dalīsies ar sava uzņēmuma atdzimšanas stāstu.

Seminārā ar uzņēmējdarbības pieredzes stāstiem un padomiem, kas gūti personīgajā pieredzē, dalīsies vairāki pieredzējuši un Latvijā plaši pazīstami Vidzemes reģiona uzņēmēji. Piemēram, Inga Ērgle stāstīs, kā savu hobiju par uzturzinātni pārvērta par darbu, radot musli uzkodu uzņēmumu “InGo”. Savukārt zemnieku saimniecības “Priedītes” saimnieces Zanes Magones stāsts būs ar moto “Dzīvot, nevis eksistēt”.

Pasākuma apmeklētājus individuāli konsultēs vadošie eksperti no vairāk nekā 10 organizācijām, tostarp “ALTUM”, Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, komercbankām, Vidzemes plānošanas reģiona u.c.

Interesenti vēl šodien ir aicināti elektroniski pieteikt savu dalību “ALTUM” interneta vietnē: https://www.altum.lv/lv/notikumi.)

“Ikvienu aktīvu cilvēku, esošo un potenciālo uzņēmēju aicinu izmantot šo iespēju pārliecināties, ka savs bizness un atbalsta iespējas tās veicināšanai no valsts puses nav abstrakts jēdziens. Par to ir pārliecinājušies kopumā ap 300 “Starta dienu” apmeklētāju Jēkabpilī, Daugavpilī un Kuldīgā, kas jau guvuši atziņas un nodibinājuši vēl kontaktus, lai būtu soli tuvāk savam biznesam. Uz to aicinu arī vidzemniekus – esiet aktīvi, nāciet uz “Starta dienu” Cēsīs, un, iespējams, kāds no jaunajiem uzņēmējiem drīzumā citos līdzīgos pasākumos dalīsies savā veiksmes stāstā,” norādīja
“ALTUM” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla.

Viņa arī sacīja, ka tiem interesentiem, kuri nepagūs apmeklēt bezmaksas semināru Cēsīs, būs iespēja vēl to darīt 31.maijā Rīgā.

Attīstības finanšu institūcija “ALTUM” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 2017.gada 24.oktobrī “ALTUM” obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv