×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

Cēsu koncertzālē ar angļu fotogrāfa darbu izstādi atklāta mākslas galerija “Insignia”

Foto: A. PožarskisFoto: A. Požarskis

Koncertzāle “Cēsis” savu trešo sezonu iesākusi arī ar jaunumiem vizuālās mākslas jomā – koncertzālē esošā izstāžu zāle pārtop par “Insignia” mākslas galeriju un atklāta britu fotogrāfa Maika Pilkingtona personālizstāde “Going solo”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Kopš koncertzāles atklāšanas 2014. gadā, tajā veiksmīgi darbojusies izstāžu zāle, kurā regulāri bija apskatāmas profesionālās mākslas ekspozīcijas. Sākoties jaunajai sezonai un pateicoties auto ražotāja “Opel” un tā autorizētā dīlercentra “Auto Blitz” atbalstam, izstāžu zāle pārtapusi par mākslas galeriju un turpmāk nesīs “Insignia” vārdu. Tas turpmāk dos iespēju reģiona iedzīvotājiem un koncertzāles apmeklētājiem ne tikai aplūkot, bet arī iegādāties izcilu mākslinieku darbus.

Kā pirmā jaunajā mākslas galerijā 17. septembrī tika atklāta Maika Pilkingtona fotogrāfiju personālizstāde, kas būs apskatāma līdz 23. oktobrim.

Maiks Pilkingtons ir angļu fotogrāfs, kurš dzīvo Dublinā un strādā atbildīgā amatā lielā starptautiskā kompānijā. Ar fotogrāfiju Maiks profesionāli nodarbojas astoņus gadus un jau ir guvis vērā ņemamus panākumus – viņa darbus žūrijas atlasījušas vairāk nekā 80 izstādēm un 20 dažādiem starptautiskiem foto saloniem 13 valstīs. Viens no viņa fotodarbiem ir ieguvis medaļu pasaules lielākajā fotogrāfiju konkursā “Vienna Salon 2015”, Trierenberg Super Circuit.

Maiks Pilkingtons fokusējas uz attēliem, kas ir dabas mainīgo, vienmēr smalko vibrāciju inspirēti: tuksneša smiltis, okeāna viļņi, kalnu kores, sniega plašumi un cilvēks visā šajā varenībā… viens, bet ne vientuļš.

Maikls Pilkingtons: “Kolmanskopa ir spoku pilsēta Namībijā, Āfrikas dienvidos, kur man izdevās nokļūt 2014. gadā. Tas ir stāsts par vienas vietas ekonomisko uzplaukumu un pilnīgu lejupslīdi nepilnos piecdesmit gados. 1908. gadā dzelzceļa strādnieki atklāja dimantu atradnes, un ļoti ātri Kolmanskopa kļūst par bagātāko pilsētu reģionā. Savos ziedu laikos te dzīvo kādas 300 ģimenes, tiek uzstādīts pirmais rentgena aparāts un uzcelta pirmā tramvaju līnija Āfrikā. Kad ap 1954. gadu dimanti izbeidzās, iedzīvotāji pameta pilsētu, atstājot to tuksneša smilšu un vēju varā. Šī mistiskā vieta ir atgādinājums patiesībai, ka nekas nesaglabājas, ja par to nerūpējas, pat perfektā vācu tehnika!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+