Mobilā versija
+1.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Cik košas – cimēlijas!

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Miniatūrs Korāns.

Cimelia nav puķe, taču priecē tikpat kā krāšņs zieds. Ar vārdu “Cimelia” (dažkārt lieto arī terminu “Rara”) bibliotēku darbinieki un kolekcionāri apzīmē savu krājumu īpašus dārgumus – senas grāmatas, neparastus, maza vai liela formāta sējumus, greznus un sevišķi retus iespieddarbus, iluminētas (ar roku krāsotas) iespiestas un rokraksta grāmatas, ievērojamu kultūras darbinieku autogrāfus.

Cimēlijas ir tā retumu glabātāju krājuma daļa, kas kalpo ne tikai prātam, bet arī acu priekam. Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāvā, Alekseja Apīņa Reto grāmatu un rokrakstu lasītavā apskatāma atjaunotā cimēliju izstāde – sevišķi greznu, retu, neparastu un īpašu iespieddarbu ekspozīcija. Tā aplūkojama lasītavas darba laikā līdz šā gada 1. septembrim.

Pievienot komentāru

Dziesmu svētku deju lieluzveduma autori domās par alternatīvu iecerētajiem tērpiemXVI Deju svētku Deju lieluzveduma "Māras zeme" mākslinieciskās koncepcijas autori - mākslinieciskie vadītāji Jānis Ērglis un Jānis Purviņš, režisors Elmārs Seņkovs un scenogrāfs Reinis Suhanovs - sadarbībā ar Dziesmu un deju svētku rīkotāju - Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) - izstrādā alternatīvus risinājumus scenogrāfijai un lieluzveduma tērpiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+