×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Cilvēkam robežas nav noliktas. Saruna ar Kārli Auzānu

karlis_auzans_2

Čellu trio “Melo-M” nesen ieguvis ne tikai jaunu mūziķu sastāvu, bet arī pavisam svaigu koncertprogrammu “Deja”, kas no 8. marta skanēs koncertos visā Latvijā. Saruna ar trio līderi un idejas autoru Kārli Auzānu – ne tikai talantīgu mūziķi, komponistu un aranžētāju, bet arī pieredzējušu mūzikas menedžeri un ģimenes cilvēku.

 

Popmūzikā un mūzikas biznesā Kārlis ienācis no “klasiķiem”. Tomēr jau pirms vairāk nekā septiņiem gadiem, būdams Latvijas Mūzikas akadēmijas čella nodaļas students, licis lietā organizētāja dotības, rīkojot grupas “Autobuss debesīs” ārzemju turnejas. “Toreiz viss notika vienlaikus – darbojos klasiskās mūzikas jomā, spēlēju koncertus, bet reizē iestājos mediju un kultūras menedžmenta nodaļā Kultūras akadēmijā. Brieda doma, ka varētu uztaisīt projektu, kas būtu interesants ārpus Latvijas. Tā, saliekot vairākus komponentus, radās “Melo-M”, tāda melomānu apvienība, kur galvenais ir melodija, kas priecē klausītāju.”

Nav noslēpums, ka aizvadītā gada beigās trio sastāvs piedzīvoja radikālas pārmaiņas, kad no grupas aizgāja čellisti Antons Trojcuks un Valters Pūce, piesakot paši savu projektu – “Da Gamba”, bet viņu vietās stājās jauni – Miķelis Dobičins un Jānis Pauls.

“No sākta gala esmu šā kolektīva producents, esmu to veidojis kā orķestri, kam ar pieaicinātajiem māksliniekiem ir striktas līguma attiecības. Vieniem tās beidzās, citiem – sākās.

 

Jaunie biedri muzicē kopā ar mums jau divarpus gadus, vairāk gan ārpus Latvijas. Viņi zina, ko nozīmē “melomānu” filozofija, – tas ir svarīgākais, ko gribam sniegt saviem klausītājiem. Mēs turpinām darboties tā dēvētajā “crossover” žanrā, šajā ziņā nekas nemainās.”

 

Kārlis savu vārdu pieteicis gana spoži arī kā mūzikas autors – aranžējot “Melo-M” skaņdarbus, rakstot dziesmas grupai “Autobuss debesīs”, kā arī komponējot mūziku kinofilmām. Pašlaik mūziķis veido mūzikālo daļu gaidāmajai “Lielā Kristapa” ceremonijai, kurā uz skatuves kāps arī jauna formācija – Kārlis Auzāns un nepieradinātā folka orķestris “Pingvīnu cirks”, kurā pulcējušies jaunieši, ar kuriem pirmoreiz muzicēts veterānu un jauno grupu koncertā festivālā “Bildes 2011”. “Sadarbība bija tik veiksmīga, ka nolēmu ņemt viņus savā paspārnē,” tēvišķi smaida Kārlis. Jaunās formācijas uzstāšanos klausītāji pirmoreiz varēs izbaudīt 2. maijā koncertā kinoteātrī “Splendid Palace”.

Šis gads arī Kārlim menedžerim būšot darbīgs. Kā vienmēr, smej mūziķis. Maijā viņa uzraudzībā noritēs grupas biedra Marta Kristiāna Kalniņa un Veronikas Plotņikovas koncertturneja, kurā šogad skanēs Raimonda Paula dziesmas, bet Jāņos notikšot īpašs sarīkojums Saldū.

Tāpat kā pērn, arī šogad Kārļa pārziņā lielās un mazās Imantdienas. Savukārt “Melo-M” koncertu grafikā šogad pat Meksika. “Cilvēki paši mūs atrod un aicina,” atklāj Kārlis. Ne velti “Melo-M” video “You tube” ir skatīts vairāk nekā sešus miljonus reižu. Jāprot tikai salāgot koncertu datumus Latvijā un citur.

“Cilvēkam robežas nav noliktas. Radošs darbs un menedžera aprēķins viens otram netraucē, drīzāk jau palīdz – pārzinu šo “drēbi”,” spriež mūziķis.

“Patiesībā cilvēks ar savām dotībām var attīstīties bezgalīgi – ja tikai kaut kas interesē un ir vēlme darīt. Protams, mazliet veiksmes arī vajag.” Kārlis gan atzīst – mirkļos, kad jārada jauna mūzika, labāk nolienot kādā stūrītī un laiž caur se-
vi tikai to informāciju, kas tobrīd nepieciešama. Protams, ir mirkļi, kad jāstrādā tik daudz, ka mājās mani redz tikai vēlu vakaros un agri no rīta – ceļos reizē ar meitām – Annai ir divi gadi, bet mazajai Elzai – deviņi mēneši. Bet jo lielāks prieks ir tad, kad izdodas atpūsties kopā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+