×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Cilvēki satraukti par ledū iesalušiem gulbjiem (1)

Daugavā pie Ķengaraga promenādes rīta agrumā, kad gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -9..-12 grādiem. Foto  - LETADaugavā pie Ķengaraga promenādes rīta agrumā, kad gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -9..-12 grādiem. Foto - LETA

Pēdējās dienās glābēji ir vairākkārt saņēmuši satrauktus iedzīvotāju zvanus par to, ka šajā aukstajā laikā ledū ir iesaluši gulbji.

Visos gadījumos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests devās uz norādīto vietu, bet, kad ar glābšanas dēli nokļuva līdz putniem, atklājās, ka putni nav iesaluši ledū un tie bez problēmām pacēlās spārnos un aizlidoja prom.

VUGD sazinājās ar Latvijas Dabas muzeja ornitologu, lai noskaidrotu, cik liela ir varbūtība, ka gulbji ziemas laikā varētu iesalt ledū. Ornitologs atzina, ka viņam nav zināms neviens gadījums, kad gulbis patiešām būtu iesalis ledū.

Ir pieļaujams, ka zināmos apstākļos gulbis patiešām varētu iesalt, bet, tad putnam ir jābūt kaut kādām problēmām, piemēram, traumām vai arī putns jau ir nomiris. Katrā ziņā gadījumi, kad putns iesalst ledū un joprojām ir dzīvs, pat, ja teorētiski ir iespējami, ir ārkārtīgi reti.

“Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, ja redzat uz ledus gulbi, jo tas nenozīmē, ka putns ir iesalis ledū! Piemēram, pavērojot putnu ilgāku laiku ir iespējams pārliecināties, ka putns pats ir spējīgs kustēties un aizlidot projām,” sacīts VUGD paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tiem satrauktajiem zvanītājiem laikam nav ko vairāk darīt,kā kaut kur piezvanīt un izrādīt savu muļķību…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.2
Alūksne +12.9
Daugavpils +14.3
Saldus +13.7
Liepāja +13.9
Jelgava +14.5
Ventspils +12.8
Limbaži +13
Madona +13.3
Rēzekne +13.2
Draugiem Facebook Twitter Google+