×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. maijs, 2018
Drukāt

Hārtlija pakalpojumu cena un māja pie vēl neesošas stacijas. “LA” nedēļas apskats (3)

1. Cilvēks. Jānis Vimba – direktors, kurš zina iekšpusi

1no5
Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja
Foto – Karīna Miezāja

Domu piedalīties konkursā iesēja vairāki privāti, ar teātri nesaistīti cilvēki, sakot – tu, Jāni, taču varētu mēģināt… Un nu aktieris Jānis Vimba ir jaunais Nacionālā teātra valdes loceklis jeb teātra direktors.

Sākumā dokumentu iesniegšana konkursam bijis veids, kā paust savu attieksmi Kultūras ministrijai, ka Nacionālajā teātrī strādā cilvēki, kuriem rūp teātra liktenis. Jānis Vimba pats bijis pārsteigts, ka izturējis pirmo kārtu un uzaicināts uz otro, un vēl vairāk bijis pārsteigts par rezultātu, un droši vien kāds laiks paiešot, lai līdz galam saprastu, kur īsti tagad nokļuvis.

Jautāts par viņa veiksmīgākajām izrādēm Nacionālajā teātrī, J. Vimba sacīja: “Ir ļoti daudzi veiksmīgi iestudējumi dažādos spēles laukumos, piecas, sešas, pat septiņas izrādes ļoti augstā kvalitātē, “Arī vaļiem ir bail”, “Klūgu mūks”, arī manu diplomdarba izrādi “Art” uzskatu par veiksmīgu.”

Krimuldas vidusskolas skolotāja Jāņa Vimbas klases audzinātāja un latviešu valodas un literatūras skolotāja Astrīda Podziņa stāsta, ka Jānis pamatskolā un arī visus vidusskolas gadus bijis viens no spilgtākajiem līderiem. Daudzpusīgs un radošs. “Vidusskolu beidzot, domrakstu Jānis atzina par visvieglāko eksāmenu,” atceras skolotāja.

Kolēģis Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens teic, ka Jānim Vimbam piemītot tāda direktora amatam vērtīga īpašība kā ambiciozitāte un mērķtiecība. Viņš vienmēr esot ar savu viedokli. Tas darba attiecībās vienmēr varbūt nemaz neesot tik labi, bet, pēkšņi nonākot direktora amatā, esot ļoti svarīgi, lai tev ir savs mugurkauls.

Ojārs Rubenis priecājas, ka viņa pēctecis nāk no Nacionālā teātra kolektīva, ir cilvēks, kas zina teātra iekšpusi, zina aktiera profesiju un nojauš, kas ir režisora darbs: “Un, paldies Dievam, ka Jānim Vimbam ir arī ekonomista izglītība, tātad viņš zina, kā virknējas skaitļi. Viņam ir tieši tas vecums – drīz būs četrdesmit gadu, lai būtu gana enerģijas, lai maksimāli pierādītu sevi un turpinātu attīstīt Nacionālo teātri. Manuprāt, viņš ir arī ļoti patriotisks cilvēks, ar patriotisku attieksmi pret mūsu valsti un apziņu, kas ir Nacionālais teātris.”

  1. Cilvēks. Jānis Vimba – direktors, kurš zina iekšpusi
  2. Darījums. Māja pie vēl neesošas stacijas
  3. Prieks. Hokeja sensācija
  4. Pārsteigums. Politisko kampaņu jaunākā mode
  5. Joks. Brigmaņa gurķi

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāds te sakars ar Hārtliju uc virsraksta tēmām???

  2. Latvijas vēsturē laikam šī būs pirmā reize, kad partijas sacentīsies ne par to, ko reāli PIEDĀVĀT vēlētājam kā savu reālo un perspektīvā realizējamo skatījumu uz latvijas nākotni, bet – kā iespējami smukāk IZSKATĪTIES. Atceroties, kā daudzas partijas nespēja jēdzūigi atskaitīties, no kurienes nākusi naudiņa kampaņai, un zinot, cik dārgi ir šāda līmeņa speciālistu pakalpojumi – ar kādu naudiņu šis šovs tiks samaksāts? Arvien vairāk sāk izskatīties, ka piedalīties vēlēšanu tejāterī šoreiz būs absolūti bezjēdzīgi

Draugiem Facebook Twitter Google+