Mobilā versija
+12.3°C
Jānis
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
14. janvāris, 2015
Drukāt

Dārgakmens ceturtdienai – brīnumainais safīrs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ķīmiskā formula: Al2O3, alumīnija oksīds jeb korunds

Safīrs ir alumīnija oksīds, kas ir klātesošs katrā varavīksnes krāsā. Kad tas ir sarkans, to dēvē par rubīnu. Šis dārgakmens ir ļoti ciets un izturīgs. Tam var būt arī ļoti īpašas iezīmes kā zvaigžņotajam safīram vai krāsu mainība kā aleksandrītam. Krāsas mainās atkarībā no tā, vai akmeni aplūko dienasgaismā vai mākslīgajā apgaismojumā.

Safīru cilvēki sākuši izmantot rotaslietās un amuletos vismaz kopš 700. gadsimta p.m.ē., kad to lielā cieņā cēla senie etruski, grieķi un romieši. Šo civilizāciju godātie safīri nāca no pašreizējās Indijas un Šrilankas teritorijas.

Safīru uzskatīja par akmeni, kas pasargā no ļaunas ietekmes un skaudības.

13. gadsimtā valdīja pārliecība, ka safīru īpašniekiem nedraud nabadzība, viņi iegūst īpašu gudrību un līdzsvarotu garastāvokli.

Visā pasaulē kļuva slavens Velsas princeses Diānas saderināšanās gredzens ar 12 karātu Šrilankas safīru, kuru vēlāk mantoja Kembridžas hercogiene Ketrīna (gredzens – attēlā).

Pievienot komentāru

Jauns Mēness 24.jūnijā. Diena, kad Visums izpildīs visas tavas vēlēšanāsVisiem zināms, ka Mēness ar savām fāzēm rada būtisku ietekmi uz Zemi un viss, kas uz tās atrodas. Tieši tāpēc pastāv naudas rituāli, kas tiek veikti tieši Jaunā Mēnesī, kad šis debesu spīdeklis uzņem spēku un izplata savu maģisko enerģiju.
Draugiem Facebook Twitter Google+