×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Latvijā dzīvojošs brits rosina valsts aizsardzībā iesaistīt ārzemniekus (7)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Latvijā dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljers aicina atrast veidu, kā iesaistīt Latvijā dzīvojošos ārzemniekus valsts aizsardzības stiprināšanā.

Latvijā vairākus gadus dzīvojošais britu žurnālists Maiks Koljers rosina izveidot Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) brīvprātīgu apgādes vienību, kurā varētu iesaistīties Latvijā dzīvojošie ārzemnieki un ar savām zināšanām dot ieguldījumu valsts aizsardzībai.

Par savu ideju viņš teic, ka tā viņam radusies, jo ne tikai latviešiem rūp sava valsts, bet arī šeit dzīvojošajiem ārzemniekiem, kuriem ir būtiski, lai Latvija saglabātu savu brīvību un demokrātiju. “Latvijā šiem cilvēkiem ir uzņēmumi, viņi ir darba devēji, viņi ir pastāvīgie iedzīvotāji un maksā savus nodokļus Latvijā. Tāpat ir arī nerezidenti, kuri izmanto banku pakalpojumus. Ir arī cilvēki kā es, kuriem šeit ir ģimene. Viņi var nebūt Latvijas pilsoņi, bet viņiem ir dēls, meita, sieva vai vīrs, kuri ir latvieši, un tad Latvija viņiem ir tikpat stipra sirdī, it kā tā būtu viņu dzimšanas vieta. Tava ģimene ir daudz svarīgāka nekā tava izcelsme. Daļa no tevis ir Latvija,” skaidro M. Koljers. Viņš uzsver, ka ir domājis, kā ārzemnieki varētu palīdzēt Latvijai un, šādi darot, viņi aizstāvētu arī savas intereses. Britu žurnālista ieskatā, varētu izveidot vienību no ārzemniekiem, kuri nodrošinātu dažādas atbalsta funkcijas militārpersonām, piemēram, medicīnā, piedāvāt atbalstu ēdināšanā, loģistikā un saziņā ar NATO sabiedrotajiem. Vienībai netiktu izsniegti ieroči, un tai nebūtu paredzētas kaujasspējas. Idejas autoram lielākā daļa draugu esot latvieši, tādēļ viņam ir grūti spriest, cik populāra būtu viņa iecere starp Latvijā dzīvojošiem ārzemniekiem. “Man atbalstu ir pauduši mani amerikāņu, franču, austrāliešu un britu draugi, kam visiem šeit ģimenes, kuras viņi ir gatavi aizstāvēt ar savu dzīvību, ja nepieciešams,” uzsvēra M. Koljers. Viņš arī ieteic, ka varētu ieviest drošības nodokli nerezidentu noguldījumiem Latvijas bankās – puse no viņiem esot no Krievijas un Latviju izvēlējušies kā drošu vietu. Kāpēc gan viņiem nemaksāt par to, ka Latvija garantē viņu ieguldījumu drošību?

Lūdzu aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim izteikt vērtējumu par M. Koljera ieceri, un ministrs uzsvēra, ka viņam šāda ideja ir jaunums, aicināja tās autoru vērsties ministrijā, lai apspriestu tās īstenošanas iespējas. “Tas ir labi, ka ir šādas domas par palīdzību NBS. Varu lepoties ar to, ka mūsu valstī dzīvo cilvēki, kas nav mūsu valsts pilsoņi un ir gatavi atbalstīt Latvijas aizsardzību,” teica R. Bergmanis. Tikmēr Aizsardzības ministrijas preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze uzsver, ka Latvijā ilgstoši dzīvojošie ārzemnieki, kas vēlas sniegt ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā un pieteikties dienestam profesionālajā dienestā vai zemessardzē, ir aicināti apsvērt iespēju iegūt Latvijas pilsonību. Tajā pašā laikā A. Gnēze norāda, ka pastāv vēl citas iespējas, kā atbalstīt aizsardzības nozari, piemēram, ikvienam interesentam ir iespēja atbalstīt NBS veterānus. Šajā akcijā jau piedalās vairākas uzņēmēju asociācijas, kuras piedāvā atbalstu gan tiem, kas dienējuši starptautiskās misijās, gan citiem veterāniem. Tāpat pastāv iespēja ziedot naudu zemessardzei, kā arī ministrijā darbojas Sabiedrisko attiecību padome, kura izskata nevalstisko organizāciju un citu sabiedrības pārstāvju priekšlikumus. Palīdzēt NBS iespējams arī, izmantojot nesen izveidoto valsts aizsardzības un patriotisma fondu “Namejs”. Fonda valdes priekšsēdētājs Juris Dalbiņš man uzsvēra, ka aicina M. Koljeru tikties ar fonda pārstāvjiem, lai apspriestu, kā Latvijā dzīvojošie ārzemnieki varētu ziedot līdzekļus NBS attīstībai, piemēram, ar mērķziedojumiem dažāda vienībām nepieciešamā ekipējuma iegādei. Tomēr tas esot jāapspriež, lai netiktu iegādāts ekipējums, kas jau ir vienību rīcībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. NATO valstīm nav algotņu, ir karavīri,šeit izpaužas nezinīši Nato visi ir tikai algotņi tieši tāpat varenajam bananu vadonim visi karo par naudu.
  Tikai krievu laika iesauca dienestā un vajadzēja piespiedu brīvprātīgi dienēt un arī karot.

 2. Loģistiku var nodrošināt arī citi, bet žurnālisti izdarīs daudz vairāk, darbojoties savā profesijā. Informācija ir ļoti spēcīgs ierocis, kuru, tāpat kā visus ieročus, prot lietot tikai profesionālis. Bezcerīgi zaudējot informācijas karā, Putins nekritīs kārdinājumā sākt īstu karu.

 3. Protams, ka savējie uz savējiem ar kuriem vēl nesen no viena katla ēda, nešaus.
  Pindostānai lai aizsargāt savas marionetes saeimā, būs vajadzīgi arzemju algotņi #edvin

  • Skaties, ka tev, Kremļa marionete, nesavajagas advokātu, lai izstāvētos lietā par draudiem vardarbīgi mainīt valsts iekārtu.

   Un vēl, naida kurinātāj un muļķi. NATO valstīm nav algotņu, ir karavīri. Pat Kremļa marionetei nevajadzētu būt pilnīgam muļķim!

 4. Tas ir labs – Viņš arī ieteic, ka varētu ieviest drošības nodokli nerezidentu noguldījumiem Latvijas bankās – puse no viņiem esot no Krievijas un Latviju izvēlējušies kā drošu vietu. Kāpēc gan viņiem nemaksāt par to, ka Latvija garantē viņu ieguldījumu drošību?

 5. ziedot, ziedot, ziedot !!!
  kurā melnajā caurumā tā saziedotā nauda izgaisīs – ne vārda …

Draugiem Facebook Twitter Google+