×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Darba devēji vēl var pieteikties 316 valsts līdzfinansētu darba vietu izveidei

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs darba devēji vēl var pieteikties valsts līdzfinansēto darba vietu izveidei, lai atbalstītu bezdarbniekus, kuriem ir visgrūtāk atgriezties darba tirgū, – pieejamas vēl 316 vietas, informēja NVA.

Kopš pieteikšanās sākuma marta vidū no 658 pieejamām darba vietām apstiprinātas 342, bet 105 darba vietās nelabvēlīgā situācijā esošie bezdarbnieki jau strādā. Pieteikšanās vēl ir iespējama NVA filiālēs Rīgā, Daugavpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Gulbenē, Krāslavā, Talsos, Valkā un Valmierā.

NVA mudina darba devējus izmantot šo iespēju un atgādina, ka NVA sniegs būtisku finansiālu atbalstu darbinieka nodarbināšanas laikā.

Viens bezdarbnieks projektā varēs iesaistīties gadu, ieskaitot ikgadējos apmaksātos atvaļinājumus. Šajā laikā NVA nodrošinās ikmēneša darba algas dotāciju darbiniekam 50% apmērā no darba devēja noteiktās mēneša darba algas, ņemot vērā, ka ikmēneša dotācija nepārsniedz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēru. Savukārt biedrības vai nodibinājumi varēs pretendēt uz NVA atbalstu ikmēneša izmaksu valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no algas dotācijas daļas segšanā.

Tikmēr darba vietas ieņems NVA reģistrētie ilgstošie bezdarbnieki un bezdarbnieki bez vispārējās izglītības vai profesionālās kvalifikācijas, kā arī bezdarbnieki, kuri ir vecāki par 50 gadiem, un tie, kuri vieni paši rūpējas par vienu vai vairākiem apgādājamajiem. Atbalsts tiks piedāvāts arī mazākumtautību bezdarbniekiem, kuriem jānostiprina valsts valodas zināšanas, profesionālās iemaņas vai pieredze, lai palielinātu savas iespējas iegūt pastāvīgu darbu.

Projekta īstenošanai var pieteikties visi komersanti, izņemot izglītības un ārstniecības iestādes. Tāpat darba vietas aicinātas veidot pašnodarbinātas personas, biedrības vai nodibinājumi.

Pasākums ir daļa no Eiropas Sociālā fonda projekta “Pasākumi noteiktām personu grupām”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+