Kultūra
Literatūra

Dzejas dienās darbosies pop-up Ziedoņa bibliotēka0

Publicitātes foto

Trešdien, 11. septembrī, no plkst. 10 līdz 18 Ziedoņa bibliotēka aicina uz dzejas dienu pasākumu Sporta2 kvartālā, Rīgā, kur ikviens aicināts atvērt savu pasauli dzejai, informē Kristiāna Salnāja, Imanta Ziedoņa muzeja komunikācijas projektu vadītāja.

Par godu Dzejas dienai 2019, visas dienas garumā Sporta ielā 2 darbosies pop-up Ziedoņa bibliotēka, kur apstāties, lasīt dzeju un iepazīties ar pašmāju dzejniekiem.

“Dzejas diena 2019 ietvaros radošais Sporta2 kvartāls uz vienu dienu kļūs par vietu, kur atstāt garāmgājējiem un citiem lasītājiem savu dienas sajūtu minimisma jeb īsa citāta veidā, to uzrakstot uz asfalta kvartāla teritorijā,” stāsta Kristiāna Salnāja.

Ar šo pasākumu tiek ieskandināta rudens sezona, lai jau oktobrī durvis vērtu Ziedoņa bibliotēka, kas atradīsies turpat Sporta2 kvartālā, Rīgā.

“Ziedoņa bibliotēka reģistrēta šī gada sākumā, un šobrīd esam finiša taisnē ar tās iekārtošanu. Strādājam pie “Ziedoņa Brīnumskapja” būvniecības un interaktīva bibliotēkas lasītavas satura izveides, kas glabās Ziedoņa un citu viņa laikabiedru, iedvesmotāju darbus un idejas,” pauž Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Paredzēts, ka jau novembrī Ziedoņa bibliotēkā notiks arī fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” kultūrizglītības stundas par Kultūras kanonu.

Neskatoties uz to, ka bibliotēka vēl nav ieguvusi fizisku veidolu, jau 2018. gadā uzsākts darbu pie dažādiem kultūras projektiem.

Ziedoņa bibliotēka Rīgā būs daļa no Imanta Ziedoņa muzeja un tiek veidota kā vieta jaunradei un jēgpilnībai.

Savukārt Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos ir atvērts līdz pat septembra beigām un apmeklētājiem pieejama muzeja programma gan latviešu, gan angļu valodā. Ikdienā muzejs ikvienam atvērts katru dienu no trešdienas līdz svētdienai.

Šī gada sākumā veiksmīgi aizsākta iniciatīva “Ceļā ar grāmatu”, kas popularizē lasīšanu, atrodoties ceļā. Šobrīd sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku viens AS Pasažieru vilciens dīzeļvilciena sastāvs aprīkots ar īpašiem grāmatu plauktiem un par godu Dzejas dienai tiek mainīta ceļojošās lasītavas tēma, īpašu uzmanību pievēršot dzejai.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Pirmā Latvijas Ainavu arhitektūras balva piešķirta arhitektam Didzim Jaunzemam
4 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Māksla var kļūt par spēcīgu propagandas ieroci. Saruna ar režisoru Valteru Sīli 1
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Pēc kaismīgām diskusijām Latvija nosauc savu pretendenti “Oskara” balvai 1
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
48 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda