×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Atis Klimovičs: Diplomāts Šteinmeiers nevar atrisināt to, ko pastrādājis karavīrs Putins (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aizvien mazāk šaubu palicis par to, ka “Boeing 777” virs Donbasa notriekuši tieši krievu karavīri – eks­pertu grupa “Bellingcat” izpētījusi, ka malaiziešu lidmašīnu nogāzusi Krievijas 53. zenītraķešu diviziona vienība. Turklāt pētnieki secinājuši, ka par nozieguma paveikšanu pirmkārt atbildīga esot Krievijas Federācijas bruņoto spēku vadība un virspavēlnieks Putins. Nevajadzētu sevi mānīt arī ar nepamatotām cerībām par miera iestāšanos Ukrainā – krievu atbalstītie “separātisti” regulāri apšauda ukraiņu spēkus, ievainojot karavīrus. Diezin vai jāšaubās, ka tam ir sakars ar Donbasā esošajiem 8 – 9 tūkstošiem krievu karavīru, kuru klātbūtni pērn atzina Putins. Gluži tāpat der pievērst uzmanību tam, ka pagājuši divi gadi, kopš sākās iepriekš izplānotā Krimas sagrābšana ar “zaļo cilvēciņu” izmantošanu un situācija pussalā aizvien pasliktinās. Tiek izvērstas arvien nopietnākas represijas pret ukraiņiem un Krimas tatāriem.

Noziegumu ir tik daudz, ka saprotama būtu nopietnāku sankciju pasludināšana pret Krieviju. Tomēr tā vietā Ungārijas un Itālijas līderi pieļauj atteikšanos no tām. Vācijas ārpolitikas galva Šteinmeiers par to nerunā, tāpat kā līdz šim nav piedāvājis vērā ņemamu Donbasa “problēmas” risinājumu, bet tā vietā nesen aicinājis Ukrainas politiķus nopietni pievērsties valsts reformēšanai. Aktuāls pamudinājums, taču tas drīzāk norāda uz Berlīnes nespēju piedāvāt izeju no krīzes Austrumukrainā (par Krimu nemaz nerunājot). Saprotamā kārtā diplomāts Šteinmeiers nevar atrisināt to, ko pastrādājis karavīrs Putins. Diplomātijai pietrūkst spēka, ja ceļā ir nepiekāpīgs bruņots spēks. Berlīnes ārējā resora darba kārtībā tā sauktajā Normandijas formātā vai Minskas sarunās nav kategoriskas prasības par krievu vienību izvešanu no Ukrainas teritorijas un Krimas okupācijas pārtraukšanas. Tā vietā vērojami centieni piebalsot Kremlim, kas vēlas uzspiest ukraiņiem valsts interesēm neatbilstošu prasību pieņemšanu. Galvenā no tām attiecas uz federālā modeļa ieviešanu, kas, pēc Kremļa plāna, būtu labs instruments Ukrainas suverenitātes graušanai.

Kopumā – Ukrainas krīze ir kārtējais apliecinājums Eiropas Savienības diplomātijas vājumam. To parāda rezultātu trūkums – sākumā ES smagsvari Parīze un Berlīne neļāva piešķirt gruzīniem un ukraiņiem plānu dalībai NATO un notika militārs Krievijas iebrukums Gruzijā. Sešus gadus vēlāk karš ES robežām pietuvojās vēl vairāk. Arī diplomātijas efektivitāti vērtē pēc rezultātiem, pagaidām Vācijas diplomātijai – vismaz austrumu virzienā – tādu nav. Trūkst pazīmju, kas liecinātu par pārmaiņām. Tā ir nevēlēšanās saskatīt realitāti, ko pavada draudu un izaicinājuma nenovērtēšana. Savukārt tas noved pie agresora pielabināšanas un pakāpeniskiem zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. LA skatos, ir kļuvusi par īstu smadzeņu skalotāju laiku aitām un auniem.

 2. Atis varētu savus atklājumus iesniegt izmeklēšanas komisijai, kura jau 2 gadus nespēj noteikt, kurš notriecis Malaizijas lidmašīnu. No militārā viedokļa viņa spriedelējumi gan izklausās muļķīgi- Krievija varētu mierīgi notriekt lidmašīnu no savas teritorijas 400 km attālumā- tāds ir darbības rādiuss krievu pretgaisa sistēmai C-400.

 3. aivars znotiņš Atbildēt

  Man te sanāk tikai kā saka tukša”mutes virināšana”vai “mutes dzesēšana”,JO visi Eiropas valstu diplomāti,valdību pārstāvji ir vienkāŗši GĻĒVUĻI ! Neviens nespēj pateikt : VISS! PIETIEK ! Mēs nosakām Krievijas valsts BLOKĀDI ! Slēdzam visas robežas,nekādas transportu plūsmas– tas ir neviena Krievijas lidmašīna neielido ,nepārlido Eiropas valstu gaisa telpu,neviens kugjis neiziet cauri Bosforas jūras šaurumam u.t.t. nekādu pārtikas produktu un rūpniecības preču piegāde Krievijai… visas robezhas tiek slēgtas !KAD mēs beidzot apturēsim AGRESORU-KRIEVIJU???

 4. Diplomātijas efektivitāti vērtā pēc rezultātiem…., ES diplomātiem darba rezultātu nav tāpēc , ka nav nekādas vēlēšanās panākt tautām ko vēlamu .

 5. Mazaak shaubu paliek ,ka Latvijas meediji un valdiiba spriezj adekvaati . Saprotu ,ka baidaas no Griekijas scenaarija ,taa nokljuva paraados tikko ,kaa atzina Krieviju un nekvieca liidzi Rietumu Ruporam par Krievijas agresiju Donbasaa .
  Juus Latvijas meediji vai tieshaam gods un sirdsapzinja jums pavisam aizmigusi ,vai arii paardevaat tiem ,kam haoss ir par maz uz pasaules. AGRI VAI VEELU ,BET TIKKAI JUUSU DEELJ ARII LATVIJU PAARNJEMS ,tas pats haoss un posts ,kaadu juus atbaltbalstat ASV organizeetu, tapeec ,ka ASV IR ABSOLUUTS LJAUNUMS. Savas valsts un tautas nodeveeji nekur nav cieniiti pat ELLEE .

 6. Aizvien mazāk šaubu palicis ,?? Kad buss 100% pieradijumu tad arii rakstiet :O

 7. Pirmkārt jau Putins nav karavīrs ,bet gan Huilo…

 8. ko kads dio mels putins ir krievijas cars to panaca baltijas nacisti ko cari darija pagatne tas visiem zinams tikai kaut kadiem pojoliniem nau zinams krievija amerika francija anglija… kus vacija sakauta nacisma citadele kur tu rodies turpat baltija ukraina polija vai tad no jauna kara liesmas parstiepsies pari sajam valstim stulbo diplomatu del kuriem galvas sapuvusas smadzenes….bet soreiz noraks sis zemes ka cernobilu…

 9. Ungārijā un Itālijā tup kremļa Štirlici un
  bīda ģēlas KREMĻA LABĀ !

 10. Ja nebutu baltiesu ,polu,rumanu,bulgaru sacelta trauksme par krievu iebrukumu Ukraina , tad Berline un Parize aprobezotos ar pazinojumiem ,ka ir loti norupejusies par stavokli Ukraina.

 11. Gaisā kaut kur vīd Minhenes smaka – Ukrainas sadalīšana = savulaik Francija un Lielbritānija dalīja Čehoslovākiju un dabūja karu. Šodien Vācija un Francija vēlas sadalīt Ukrainu un dabūs -to ko jau izteica Kremļa runas vīrs Žirinovskis:
  ” Mums nāksies iznīcināt viņus visus – lai atbrīvotu visu Eiropu. Krievijas karogi atkal plīvos virs Berlīnes un Parīzes. Par laimi, ceļu uz turieni mēs neesam aizmirsuši. Eiropa tikt galā ar krīzi nav spējīga, Eiropa ir slima. Tāpēc Krievijas armija teiks savu vārdu.”
  Lai nu kā Žirinovskis vienmēr izteicis to, kas notiks un tā būs ”pateicība” par Ukrainas dalīšanu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+