×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Daudzu ātrumu Eiropa var radīt “jaunus breksitus” (1)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda

Polijas prezidents Andžejs Duda brīdinājis, ka daudzu ātrumu Eiropa var novest pie “jauniem breksitiem” un Eiropas Savienības sabrukuma pēc tam, kad ietekmīgās ES un eirozonas valstis Francija un Vācija atbalstīja daudzu ātrumu Eiropas modeli.

“ES ar dažām valstīm, kurām ir spēcīgāks attīstības potenciāls un lielāka lemšanas spēja un kuras oficiāli varēs pieņemt lēmumus par citu [valstu] labklājību, kļūs mazāk pievilcīga,” sacīja Duda. Runājot reģionālā ekonomikas forumā Polijas kalnu kūrortpilsētā Kriņicā, Duda sacīja, ka “tas tiešām būtu [ES] beigu sākums”. Viņš piebilda, ka “pieķeršanās ES samazināsies un izraisīs jaunus breksitus”. Britānijai gatavojoties atstāt ES, ir pastiprinājušās debates par daudzu ātrumu ES ideju, kurā dažas dalībvalstis izvēlētos integrēties straujāk par pārējām zināmās jomās. Polija un citas ES austrumu dalībvalstis, kas vēl nav pievienojušās eirozonai, ir nobažījušās, ka 19 valstu eirozona varētu integrēties dziļāk un straujāk, atstājot šīs valstis tālu aizmugurē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet skandināviem daudzie ātrumi ir izdevīgi – lēti reģioni, lēta izklaide, lēti resursi, lēta atkritumu pārstrāde, bet no vēstniecībām taču var sarunāt, ka kaut kur piekar jaunus aizkarus!

Draugiem Facebook Twitter Google+