Daugaviņš nespēlē, “Bruins” zaudē piekto fināla spēli 0

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas piektajā spēlē sestdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas “Bruins” komanda, kas izbraukumā ar 1:3 (0:1 0:1, 1:1) piekāpās Čikāgas “Blackhawks” vienībai.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Daugaviņš pēc došanās laukumā iepriekšējās četrās finālsērijas spēlēs šoreiz mačam nebija pieteikts. Viņa vietā laukumā tika sūtīts zviedru uzbrucējs Karls Sēderberjs.

Pirmajā un otrajā trešdaļā “Blackhawks” labā pa vieniem vārtiem guva Patriks Keins, bet trešās trešdaļas sākumā viesiem vienus vārtus atguva Zdeno Hara. Par izlīdzinājuma panākšanu “Bruins” komanda cīnījās līdz pašām cīņas beigām, tomēr 14 sekundes pirms spēles noslēguma 3:1 ar metienu tukšos vārtos panāca Deivs Bolends.

Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām tādējādi kļuvis 3-2 “Blackhawks” labā.

Daugaviņš līdz šim bija piedalījies visos finālsērijas mačos, turklāt pirmajā spēlē viņam bija iespēja kļūt par cīņas varoni, ja trešajā pagarinājumā būtu izmantojis teicamu iespēju gūt vārtus. Pārējās spēlēs latvietis ar ievērības cienīgu sniegumu nav izcēlies, lielākoties uzmanību izpelnoties kļūdu un noraidījumu dēļ. Ja finālsērijas sākumā Daugaviņš spēlēja “Bruins” trešajā virknējumā, tad pēcāk atkrita uz ceturto maiņu.

Sērijas sestā un, iespējams, pēdējā cīņa notiks pirmdien Bostonā.

Bostonas klubs NHL finālā spēlē otro reizi trīs gadu laikā. 2011.gadā vienība spēja iegūt galveno trofeju. Tikmēr “Blackhawks” Stenlija kausu pēdējo reizi ieguva 2010.gadā.

Latvijas hokejisti iepriekšējo reizi finālsērijā sacentās tieši 2010.gadā, kad Filadelfijas “Flyers” komanda ar Oskaru Bārtuli ierindā sešos mačos piekāpās “Blackhawks”.