×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. augusts, 2016
Drukāt

Deja par ēnu – Cīravā pirmizrādi piedzīvos izrāde “Bērnības sapnis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. augustā plkst. 19 Cīravā, “Cita Abra” Kultūras dzirnavās, pirmizrādi piedzīvos apvienības “Dejas Anatomija” horeogrāfes Agneses Borjukovas solo izrāde “Bērnības sapnis”, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

Izrādes pamatā ir izpēte par cilvēka personības veidošanos. Solo darba radošo komandu veido dramaturģe Rasa Niurkaite (Lietuva), mūziķis Edgars Rubenis, video mākslinieks Ivars Šmits, scenogrāfe Anda Skrējāne, gaismu mākslinieks Rainers Kornhubers, tehniskais atbalsts Kārlis Lapiņš un radošā producente Zane Estere Gruntmane.

Mums katram kaut kas no sevis ir apslēpts. Jau no pirmā brīža, kad sākam saskarties ar citiem – ar sabiedrību, mēs sākam ko atklāt par apkārtējiem, bet vispirms, protams, par sevi pašiem. Ar laiku katrs no mums saprot, ka ne visas viņa personības puses ir vēlamas, un, cenzdamies palikt sabiedrības daļa, tiecas tās sevī noliegt. Šīs puses tiek nomāktas un nobēdzinātas no acīm. Taču tās nepazūd.

Junga skolas piekritēji ieviesa ēnas jēdzienu jeb psihes daļu, kas glabā tās īpašības, ko cilvēks sevī izvēlas noliegt. Ēna sastāv ne tikai no tām sabiedrībai nepieņemamajām mūsu iedabas daļām, ko varētu saukt par negatīvām, bet, galvenais, ēna ietver sevī vitālo enerģiju, spontanitāti un brīvību, kuras mēs esam pazaudējuši savā augšanas procesā.

“Kāpēc mēs tik viegli aizmirstam savus Bērnības sapņus un paši kļūstam tikai par sociālām funkcijām? Indivīdam mūsu sabiedrībā tiek pakāpeniski atņemtas morālās tiesības pašam lemt par to, kā nodzīvot savu dzīvi, tā vietā viņu pārvaldot, uzturot un apmācot kā sociālu vienību. Mūs interesē uztaustīt veidus, kā iepazīt savu ēnas pusi, lai no jauna atklātu brīvību dzīvot pašiem savu dzīvi,” teic izrādes radošā producente Zane Estere Gruntmane.

Pirmizrāde: 27. augustā “Cita Abra” Kultūras dzirnavas plkst. 19, nākamās izrādes gaidāmas 31. augustā projektā “Jauna deja Jaunā vietā” Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”, rudenī – arī Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+