×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

“Dienesta romāns” atdzimst teātra izrādē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī mūsdienās, tāpat kā 70. gados, cilvēki vēlas būt laimīgi un atrast mīlestību – tieši tāpēc jaunu skatuves uznācienu piedzīvo 70. gadu luga, kuras stāsts savulaik bija pazīstams kā padomju kino grāvējs – “Dienesta romāns”. No 24. februāra Latvijas pilsētās viesosies pēc liriskās padomju komēdijas “Darba kolēģi” motīviem tapis jauniestudējums ar tādu pašu nosaukumu. Izrādes režisors Kārlis Anitens tajā pulcinājis pazīstamus aktierus un skatuves personības: Vitu Vārpiņu, Zani Burnicku, Annu Šteinu, Ainu Poišu un Madaru Zvaguli, kā arī jaunos aktiermākslas spēkus.

“Vārdu salikums “dienesta romāns” latvietim virs 35 asociējas ne tik daudz ar paša ikdienas darba gaitām, kurās viss ir svarīgs, izņemot darbu, bet gan ar Emīla Braginska un Eldara Rjazanova slaveno 70. gadu beigu kulta filmu. Tomēr retais zina, ka abi meistari septiņus gadus pirms filmas tapšanas – 1971. gadā – kopīgi uzrakstīja lugu “Darba biedri”, pēc kuras vēlāk arī tapa slavenā kinolente,” tā par jaunās izrādes izejmateriālu stāsta jauniestudējuma veidotāji.

Impulsu filmas radīšanai abi meistari esot guvuši Rīgā, skatoties lugas iestudējumu kāda Pleskavas teātra sniegumā. Luga savulaik iestudēta vairāk nekā 140 reizes, un tās fenomenālo panākumu pamatā ir abu autoru mīlestība pret cilvēkiem – lai kādi viņi būtu, visi ir mīlestības vērti.

Braginska un Rjazanova luga nav zaudējusi savu aktualitāti arī 45 gadus pēc tās uzrakstīšanas, uzskata jaunā iestudējuma veidotāji, uzsverot – lai arī mainījies laikmets, valsts iekārta, ekonomikas principi – cilvēka daba nemainās. Tāpēc režisors Kārlis Anitens apzināti iestudējuma darbību atstājis tālajos 70. gados.

“Līdzība ar tagadni ir tik fenomenāla, ka nav vajadzības neko modernizēt. Viss runā pats par sevi, viss ir absolūti laikmetīgs. Stereotipiskās sabiedrības maskas šobrīd valkājam ar vēl lielāku azartu nekā septiņdesmitajos. Paši apzināmies, ka neesam tie, kas esam vai gribētu būt, bet viss ir iestrēdzis vāveres ritenī un tik griežas un griežas. Lai ko mainītu, ir vajadzīgs impulss, kas lugā uzrodas, un cilvēki beidzot kļūst laimīgāki. Vai mēs neesam pelnījuši laimi? Esam! Tāpēc jāmeklē impulss.”

Režisora Kārļa Anitena veidotajā jauniestudējumā Ludmilas Kaluginas lomā iejutīsies Vita Vārpiņa, Anatoliju Novoseļcevu spēlēs Madars Zvagulis, Olgu Rižovu – psiholoģe un skatuves personība Aina Poiša, Veru – Zane Burnicka, bet Šuras lomā iejutīsies Anna Šteina. Pats izrādes režisors Kārlis Anitens spēlēs Juriju Samohvalovu. Izrādē piedalās arī Latvijas Kultūras koledžas muzikālo izrāžu izpildītāju specialitātes studenti: Katrīna Griga, Linda Maseļune, Elizabete Skudiķe, Kaspars Ulmanis un Aleksis Budevičs.

 

Varbūt noder!!

Režija – Kārlis Anitens

Scenogrāfija – Antons Ugrjumovs

Stils – K. Anitens, Kristīne Ķikute-Krievklane

Horeogrāfija – Roberts Muciņš

Izrādes

24. II 19.00 Ādažu kultūras centrā

25. II 19.00 Aizkraukles kultūras namā

26. II 19.00 Ogres kultūras centrā

27. II 19.00 Cēsīs, CATA kultūras namā

28. II 17.00 Rēzeknes pilsētas kultūras namā

8. III 19.00 Salacgrīvas kultūras namā

11. III 19.00 Liepājas OC Rožu zāle

13. III 17.00 Ropažu Kultūras un izglītības centrā

18. III 19.00 Šlokenbekas muižā

2. IV 17.00 Smiltenes pilsētas Kultūras un sporta centrā

8. IV 19.00 Siguldas novada kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+