×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Dievišķais un pasaulīgais saspēlē ar jaunajiem talantiem

atvars_lakstigala_42

10. augustā Liepājas Sv. Annas baznīcā festivāla “Liepājas vasara” ietvaros notiks šīs vasaras vienīgais Liepājas simfoniskā orķestra (LSO) koncerts “Dievišķais un pasaulīgais” diriģenta Atvara Lakstīgalas (attēlā) vadībā. Piedaloties pašmāju jaunajiem solistiem čellistei Dacei Zālītei un obojistam Mārtiņam Zālītem, skanēs baroka un Vīnes klasikas mūzika.

 

Šajā koncertā dzirdēsim lieliskus skaņdarbus no diviem skaistākajiem mūzikas laikmetiem – baroka un Vīnes klasikas. Sagadīšanās pēc abi koncerta solisti ir ar vienādiem uzvārdiem un, esmu pārliecināts, abi ir tiešām izcili,” atklāj LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Martins_Zalite_4Koncerta pirmajā daļā orķestra oboju grupas koncertmeistars Mārtiņš Zālīte (attēlā) atskaņos Tomazo Albinoni skaisto Otro obojas koncertu Re minorā (op. 9). “Albinoni ir viens no atzītākajiem baroka komponistiem. Šis ir dzirkstošs, priecīgs, ļoti itālisks koncerts obojai un stīgu orķestrim, atklāti sakot, pēdējā laikā nepamatoti maz spēlēts Latvijā, bet tā ir vienkārši skaista mūzika. Baroka mūzikā oboja bija ļoti populāra, viens no vadošajiem instrumentiem, vēlāk šādu koncertu obojai ir ļoti maz. Mūsu orķestrim šāda mūzika ir jaunums, priecājos, ka tā ienākusi repertuārā,” teic M. Zālīte. Orķestra sniegumā koncertā skanēs arī Arkandžolo Korelli ”Concerto grosso” (op. 6 nr. 4).

Otrajā daļā klausītāji varēs baudīt tikpat izcilus Vīnes klasikas mūzikas paraugus, ļoti populārus un pasaulē bieži atskaņotus skaņdarbus – Jozefa HaidnaDace_Zalite_4 Pirmo čellkoncertu Do mažorā (Hob. Vllb:1), ko kopā ar orķestri diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā izpildīs jaunā čelliste Dace Zālīte (attēlā), kura atzīta par pagājušā gada labāko Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti. Čelliste aicināta piedalīties koncertā, ņemot vērā viņas izcilo spēli, kā arī orķestra vēlmi atbalstīt jaunos mūziķus viņu karjeras izaugsmē.

“Piedāvājumu muzicēt Uldis Lipskis izteica pēc Mūzikas akadēmijas Gada balvas koncerta,” stāsta D. Zālīte. “Izvēlējāmies Haidna koncertu Do mažorā – ļoti gaišs un pozitīvs, vasarīgi pacilājošs, tomēr tam ir arī ļoti skaista lēnā daļa,” teic mūziķe, vairāku starptautisku konkursu laureāte. Šogad Dace sāks studijas Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā pie profesora Māra Villeruša.

Savukārt koncertā Liepājā klausītāji varēs baudīt arī slavenāko no V. A. Mocarta simfonijām – Simfoniju sol minorā (KV550), kuras galvenā tēma mūsdienās ir pazīstama ikvienam. Diriģents A. Lakstīgala teic: “Šī man būs debija Mocarta simfoniskās un Haidna instrumentālās mūzikas žanrā. Mūziķiem tā ir ļoti liela atbildība – atskaņot šos Vīnes klasikas šedevrus atbilstošā 18. gs. klasicisma stilistikā un tajā pašā laikā ar mūsdienīgu svaigumu.”

Uzziņa

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī koncertu vietā.

Cena – Ls 5.

Festivāla “Liepājas vasara” mājas lapa: 
www.liepajasvasara.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+