“Dinamo” atkal iemet tikai vienu un zaudē “Sibirj” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” jaunās sezonas pirmajā mājas spēlē ceturtdien ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Novosibirskas “Sibirj” komandai.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Cīņas rezultātu trešajā minūtē atklāja Krišjānis Rēdlihs, otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Kristians Kudročs, bet septiņas minūtes pirms cīņas beigām uzvaru viesiem nodrošināja Jori Lehterja.

Jau pirmajā minūtē Kulda izdarīja metienu pa Māra Jučera sargātajiem vārtiem, bet trešajā minūtē rīdziniekiem izdevās izvirzīties vadībā, kad pēc iemetiena precīzu plaukstas metienu izdarīja Krišjānis Rēdlihs. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” komanda šosezon pirmā guvusi vārtus visās savās līdz šim aizvadītajās spēlēs.

Drīz vien “Sibirj” komandai bija vairākas iespējas panākt izlīdzinājumu, bet katru reizi veiksmīgi darbojās Jučers. Kopumā ritēja ātra spēle ar abpusējiem uzbrukumiem, bet viesiem bija pārsvars. Nepilnas trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām pirmo noraidījumu mačā nopelnīja “Dinamo” komandas pirmās maiņas uzbrucējs Džeimijs Džonsons. Šajās divās minūtēs rīdzinieki nospēlēja veiksmīgi un pēc trešdaļas Latvijas komanda saglabāja vadību ar 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā abas komandas izveidoja dažus labus vārtu gūšanas momentus, bet ceturtajā minūtē pie noraidījuma pēc pārkāpuma pret Māri Bičevski tika Kulda. Šajā vairākumā rīdzinieki izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus un reizi pēc Gunta Galviņa metiena ripa satircināja arī vārtu stabu. Arī turpmākās pāris minūtes aizritēja ar ļoti aizraujošiem uzbrukumiem, bet šoreiz veiksmīgāki izrādījās “Sibirj” hokejisti un septītajā minūtē viņi panāca izlīdzinājumu, kad “Sibirj” ceturtā virknējuma pretuzbrukumā precīzs bija aizsargs Kristians Kudročs.

Trešdaļas astotajā minūtē Rīgas “Dinamo” otrais trijnieks izspēlēja ripu līdz tukšiem vārtiem, tomēr vārtus neguva. Savukārt uzreiz pēc tam pie divām soda minūtēm tika Aleksandrs Žirū. Arī šoreiz rīdzinieki bija pietiekami pārliecinoši, bet uzreiz pēc sodītā atgriešanās laukumā Žirū meta pa vārtiem, pie atlēkušās ripas pirmais bija Džeimijs Džonsons, bet teicami “Sibirj” vārtos nospēlēja Džefs Glass. Kopumā otrajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” izveidoja daudz vairāk vārtu gūšanas momentu nekā pirmajās 20 minūtēs, bet rezultāts pēc tās bija neizšķirts 1:1.

Izšķirošā trešdaļa sākās ar bezkompromisa, ātru un asu spēli. Rīdziniekiem bija vairāki labi momenti, tomēr pāris minūtes vēlāk abas vienības jau sāka spēlēt daudz uzmanīgāk. Desmitajā minūtē Rīgas “Dinamo” atkal ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr atkārtojās iepriekš piedzīvotais – mājinieki spēlēja ļoti labi un meistarīgi, bet rezultāts nemainījās.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Jori Lehterja pēc Maksima Krivonožkina piespēles jau izvirzīja vadībā “Sibirj” komandu. Turpinājumā viesi ar sekmīgu spēli aizsardzībā ilgstoši neļāva Rīgas “Dinamo” pārņemt iniciatīvu, bet pēdējās trīs minūtēs rīdzinieki sāka uzbrukt arvien aktīvāk. Tika izveidoti vairāki labi momenti, tomēr arī Jučera nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju nepalīdzēja panākt neizšķirtu un tika piedzīvots zaudējums ar 1:2.

Par labāko spēlētāju šajā mačā Rīgas “Dinamo” komandā tika atzīts Džonsons, bet “Sibirj” rindās par tādu kļuva vārtsargs Glass.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču Rīgas “Dinamo” ceturtajā maiņā centrā Mika Lipsberga vietā spēlēja Māris Bičevskis. Savukārt vienīgas vārtus jau ceturtajā mačā pēc kārtas sargāja Māris Jučers.

Zīmīgi, ka “Sibirj” komandā ir vēl viens Latvijas pārstāvis – vienības treneru kolektīvā strādā Pēteris Skudra.

Turpinājumā Latvijas klubs savā laukumā aizvadīs vēl divas spēles, sestdien un pirmdien tiekoties ar attiecīgi Novokuzņeckas “Metallurg” un Habarovskas “Amur” komandām.