“Dinamo” zaudē un nonāk bezdibeņa malā 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti nonākuši bezdibeņa malā – Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas piektajā mačā otrdien izbraukumā ar 3:4 zaudēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Sērijā rezultāts 2:3. Cīņa rit līdz četrām uzvarām.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

„Dinamo” treneri pirmo reizi Gagarina kausā nolēma spēlei pieteikt Rodrigo Laviņu, tribīnēs atstājot Jēkabu Rēdlihu. Aleksandrs Ņiživijs tomēr nevarēja spēlēt. Turpretim „Torpedo” kritušo nebija – arī Roberts Nilsons, kurš iepriekšējo maču nevarēja pabeigt, devās laukumā.

Ripas jau no spēles sākuma sāka birt abu komandu vārtos. „Dinamo” neizdevās mainīt nelāgo tradīciju un izvirzīties vadībā. Rīdzinieki pirmajā periodā trīs reizes nonāca iedzinējos ar 0:1, 1:2 un 2:3. Mājinieki nerādīja neko pārdabisku, gluži vienkārši uzdevumu augstumos atkal nebija viesu sniegums aizsardzībā. Pirmo ripu vairākumā no zilās līnijas iemeta Jusso Hietanens (protokolā gan ierakstīts Jevsejenkovs), otrie ielidoja, kad mirkli pēc Laviņa noraidījuma beigām vārtu priekšā nepiesegts palika Vladimirs Gorbunovs, bet sekundi pirms pārtraukuma Māris Jučers kļūdījās pozicionāli, ļaujot uzgavilēt Iļjam Krikunovam.

Pārāk liela vaļība izslēgšanas spēlēm. Labi, ka pakaļdzīšanās lomā lieliski iejutās otrā maiņa, īpaši Marsels Hosa, pat bez saviem savainotajiem ieroču nesējiem Ņiživija un Ģirta . Slovākam ar spēcīgu metienu no zilās līnijas izdevās pārsteigt nesagatavotu Vitāliju Kovaļu – „Torpedo” mūris rupji kļūdījās, šķiet, pirmo reizi sērijā. Bet tad vairākumā pēc Hosas piespēles vārtus guva Niklass Luseniuss – pirmos šajā KHL sezonā. Šo brīdi somu spēlētājs un arī „Dinamo” kolektīvs gaidīja 57 spēles.

Šajā sezonā „Dinamo” ceturtā maiņa ļoti bieži sagādāja iespējas partneriem spēlēt vairākumā. Vakar Ņižņijnovgorodā ceturtie grēkoja, Jurim Štālam un Mārim Bičevskim noteikumus pārkāpjot pretinieku zonā. Otro no vairākumiem mājinieki izspēlēja perfekti, no pašas vārtu priekšas sagādājot Mihailam Varnakovam piekto ripu sērijā – 2:4. „Torpedo” spēj atrast dažādus veidus, kā panākt sev vēlamu rezultātu, ja noliekam acu priekšā bildi, kas un kā viņiem gūst vārtus.

Pēc 40 spēlētām minūtēm rīdzinieku iespējas nelikās lielas, īpaši uz noguruma fona, ko starplaikā intervijā neslēpa arī Hosa.

Nekādus brīnumus trešajā periodā paveikt neizdevās – iniciatīva bija, taču vārti – tikai vieni, ko 57. minūtē vairākumā iemeta Jānis Sprukts. Pekam Rautakallio var pārmest to, ka minūti un 20 sekundes pirms spēles beigām, kad iemetiens ir pretinieka zonā, viņš neņem nost vārtsargu. Trešajā trešdaļā rīdzinieki izdarīja vien piecus metienus, pretinieki – trīs. Sērijā „Dinamo” zaudē ar 2:3 un sestais mačs ceturtdien risināsies „Arēnā Rīga”.

HOKEJS

GAGARINA KAUSS

Pirmā kārta

Ņižņijnovgorodas „Torpedo” – Rīgas „Dinamo” .. (3:2, 1:0, ) 02:29 Jevsejenkovs (Makarovs, vair.) 1:0, 04:05 Hosa (Galviņš) 1:1, 09:33 Gorbunovs (Krikunovs) 2:1, 13:54 Luseniuss (Hosa, vair.) 2:2, 19:59 Krikunovs (Ternbergs) 3:2, 35:51 Varnakovs (Nilsons, Hiršovics, vair.) 4:2, 56:40 Sprukts (Karsums, vair.) 4:3. Sērijā 3:2.