×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Divdesmit gadus pēc…

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ja televīzijas komēdijšovu garā aiz Dveina Džonsona un partnera Kevina Hārta izsacītajiem komiski domātajiem dialogiem fonā skanētu ierakstīti smiekli, filma “Pusotrs spiegs” kļūtu baudāmāka. Šāds efekts iederētos gan tematiski, gan stilistiski – filmas darbības izejas punkts ir amerikāņu vidusskolas pēdējās klases laiks 1996. gadā ar tipiskiem atribūtiem un Džonsona spēlētā Boba Stouna neveiklais tēls.

“Pusotrs spiegs” balstās uz divu aktieru saspēli, kuru tēli ir īsti pretstati – Hārta Kelvins vidusskolas laikā bija veiksminieks un mīlulis, talantīgs visās jomās, kam paredzama spoža nākotne, ko apliecina arī biedru dotais vārds “Zelta raķete”, toties Džonsona Bobs bija izsmiekla objekts sava izskata dēļ – daudziem liekiem kilogramiem. Kelvins vienīgais iejūtīgi izturējās pret citu nerroto Bobu, tādēļ palika skolasbiedra ciešā atmiņā. Pēc kāda īpaši nepatīkama joka (tiekot kailam no ģērbtuvēm atnestam un iesviestam pasākumā zālē, kur sapulcējusies visa skola) Bobs no skolas aiziet, lai uzrastos pie Kelvina durvīm 20 gadus vēlāk, dienu pirms klases salidojuma, pilnīgi citā izskatā. Kelvins no grāmatveža darba ikdienas, kuram turklāt privātajā dzīvē iestājusies krīze, nonāk pilnīgi citā vidē, kur CIP aģenti vajā iespējamo nodevēju Stounu, kurš savukārt grib izpildīt kādu slepenu uzdevumu, lai reabilitētu savu vārdu un arī aizkavētu bīstamu darījumu.

Filmā ir visi asa sižeta kriminālkomēdijas elementi – apšaudes, pakaļdzīšanās, intriga par vainīgo (lai arī bez izteikta ritmiska dramatiska kāpinājuma), komiski iecerēti dialogi un situācijas. Hārts šādā kontekstā iederas daudz labāk, kā nopelns noteikti ir viņa komiķa ilgā pieredze un panākumi, bet ne tikai. Džonsona tēlotais Bobs ir pārspīlēti neveikls gan tajā, kā uzrakstīti viņa teksti, gan tajā, kā viņš ar tiem tiek galā. Modelējot Stounu kā neveiklu puisi, kam skolas gadi atstājuši traumatisku pieredzi, kas velkas līdzi arī pieauguša cilvēka dzīvē, iespējams, Džonsons nav īstais aktieris, kam šādu tipāžu atainot. Brīžos, kad viņš atrodas epizodēs bez mākslotiem jokiem, šķiet, ka viss ir atkal kārtībā – pazīstamais Roks ir klāt un lomā jūtas ērti.

 

UZZIŅA:

“Pusotrs spiegs” / “Central Intelligence”

ASV, 2016

Režisors Rosons Maršals Tērbers

Lomās: Dveins Džonsons, Kevins Hārts, Eimija Raiena, Ārons Pols, Daniele Nikolē u. c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino” no 8.07.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+