×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Dominiks Štrauss-Kāns sūdzēs tiesā filmas “Welcome to New York” veidotājus

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Bijušais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) direktors Dominiks Štrauss-Kāns saviem advokātiem licis uzsākt tiesvedību pret Kannu kinofestivālā demonstrētās kinolentes “Welcome to New York” (“Laipni lūgti Ņujorkā”) veidotājiem.

Filmā franču aktieris Žerārs Depardjē spēlē no seksa atkarīgu vīrieti, kurš seksuāli uzmācas viesnīcas istabenei.

Nedēļas nogalē tā tika demonstrēta privātā seansā Kannu kinofestivālā. Filmas veidotāji to raksturojuši kā daiļdarbu.

Taču Štrausa-Kāna advokāts teica, ka kinolente esot nomelnojoša, jo sižets atsauc atmiņā politiķim izvirzītās apsūdzības.

Štrauss-Kāns 2011.gadā ar lielu skandālu bija spiests atkāpties no SVF izpilddirektora amata, jo viņš tika apsūdzēts Ņujorkas viesnīcas istabenes izvarošanas mēģinājumā. Pēcāk gan viņam izdevās panākt izlīgumu ar istabeni.

“Tas notika pirms trim gadiem, un viņš netika notiesāts,” intervijā radiostacijai “Europe 1” teica Štrausa-Kāna juridiskais pārstāvis. “Viņš ir nobijies, filma viņam ir pretīga. Saviem advokātiem viņš devis rīkojumu vērsties tiesā par nomelnošanu.”

Kinolentes režisors Ābels Ferrara sacīja, ka filma esot izdomājums un viņam ir tiesības izvēlēties varoņus pēc saviem ieskatiem. “Es esmu mākslinieks, man dota vārda brīvība, Esmu no ASV – brīvo cilvēku zemes un drosmīgo mājvietas,” viņš teica.

Kinoindustrijas žurnāls “Variety” prognozēja, ka filma “noteikti būs par iemeslu skandālam Francijā”. “Depardjē nekaunīgais tēlojums neapšaubāmi ir filmas galvenā vērtība,” raksta “Variety” kritiķis.

Francijā filmu iespējams par maksu noskatīties televīzijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+