×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Drīz uzplauks tulpes no šķirnes ‘Latvija’ (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jaunas tulpju šķirnes dāvinājums Latvijai. Jauno tulpju šķirni Ārlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Zandai Kalniņai-Lakševicai simboliski pasniedz Nīderlandes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V.E. Hendriks van den Dols.

Nīderlande lūdza saviem puķu audzētājiem izvēlēties jaunu tulpju šķirni, ko uzdāvināt Latvijai. Tādējādi tapusi sarkana tulpe, kam dots vārds ‘Latvija’. Parakstīto sertifikātu par vārda piešķiršanu tūlīt iesniegs Nīderlandes Karaliskajā tulpju asociācijā, un tikai pēc reģistrēšanas tulpi varēs sākt pavairot un izplatīt. Pirmie 5000–6000 sīpolu pārdošanā varētu nonākt jau septembrī. Pagaidām uzziedināti vien daži desmiti tulpju, jo šķirne nesen tikai izgājusi galīgo atlasi un sīpolu vēl ir maz.

Kā stāsta tulpju audzētājs Džoss Bīlens, ‘Latvijai’ būs labas izredzes griezto ziedu konkurencē. – Krāsa līdzinās Latvijas karoga krāsai. Kamēr tā zied, visas lapas joprojām ir zaļas un nezaudē krāsu. Tulpe nav pārāk gara un saglabā formu – tā neizstiepjas, un kātiņš ir stingrs. Tulpe ļoti labi izskatās vāzēs, – tā viņš apraksta šo ziedu.

Vēl vienu Nīderlandes Karalistes dāvanu pēc pāris nedēļām (atkarībā no laika apstākļiem) varēs redzēt pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai ES Padomē un labajām attiecībām starp abām valstīm pērn oktobrī Nīderlandes vēstniecība uzdāvināja tulpju dobi – pie bibliotēkas jaunās ēkas 20 m diametra lielā dobē trīs dienu laikā tika iestādīti 17 000 sarkanu un baltu tulpju, kas veido Latvijas prezidentūras logo.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nīderlandiešiem problēmas ar krāsu noteikšanu. Nu nav tā Latvijas tumši sarkanā ! Televīzijā pat izskatījās signālsarkana. Un tas rada ļoti nepatīkamas asociācijas. Ja vēl būtu kāda šķirne ar baltu svītru vai maliņu. Tad jau vecā un iecienītā šķirne “Lustige Witwe” ir daudz “latviskāka” – tumši sarkana ar baltu malu. It kā jau nepieklājīgi kritizēt dāvanu,un tomēr…Nevaru pieņemt.

Draugiem Facebook Twitter Google+