×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Druvienā senču gudrību un laikmetīgo kultūru apvienos “Radagars”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. līdz 21. augustam Latvijā notiks pirmie mūsdienu tautas mūzikas svētki “Radagars” – brīvdabas pasākums, kas sevī apvieno latviešu senču gudrību un laikmetīgās kultūras pieredzi, LA.lv pastāstīja festivāla mediju koordinatore.

Svētki Druvienas pagasta “Silmačos” trīs dienas gan lielus, gan mazus dalībniekus priecēs ar tautas un populārās mūzikas koncertiem, lustīgiem latviešu un citzemju dančiem, dažādām amatniecības, muzikālajām un izglītojošajām darbnīcām, kā arī mājražotāju un amatnieku tirdziņu.

Muzikālo baudījumu visas dienas garumā nodrošinās pašmāju postfolkloras grupas “Dārdi” un “Daba San”, grupa ar muzikāli romantisku skanējumu “Young and The Oak People”, kā arī akordeonists, komponists un folkmūziķis no Igaunijas Kulno Malva. Par muzikāli daudzveidīgu skanējumu un laikmetīgu atmosfēru rūpēsies par folk-hip-hop žanra aizsācēju dēvētais Misters un elektroniskās mūzikas pārstāvis, bītmeikers Noitro.

“Mūsdienās, kad radošums lielākoties kļūdaini tiek balstīts tikai uz prāta konstrukcijām un intelektuālu sāncensību, ir tik svarīgi veidot apstākļus un notikumus, kuros iespējama autentiska, mistiska pieredze. Tādos notikumos dzimst jēgpilnas lietas, kas aizkustina līdz dvēseles dziļumiem. “Radagars” būs tieši tāds – cilvēcīgs, skarošs, dvēselisks ietvars, kura radītāji nepastarpināti būs visi klātesošie. Caur mūziku, darbību, kopāsanākšanu radīsies jauna apziņa, kas, cilvēkiem dodoties majās, turpinās vibrēt viņu ikdienas darbos, emocijās, radītajā,” par “Radagara” būtību stāsta viena no svētku līdzradītājām ININ jeb Inese Indāne.

Savu kulmināciju svētki sasniegs ar “Lielo radīšanas stāstu” sestdienas vakarā – tā tapšanā, uz vietas improvizējot, iesaistīties aicināts ikviens svētku dalībnieks. Stāstu par radošās uguns meklējumiem muzikālās skaņās ietērps kopprojekti starp mūsdienu tautas mūzikas grupām un tādiem māksliniekiem kā Raimonds Tigulis, Leila Alijeva, Lauris Valters, Inin Nini. Pēc koncerta visi aicināti uz garo danču nakti – gan ar latviešu, gan cittautu dančiem Rīgas danču kluba vadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+