×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Druvietes padomnieks lūdz vērtēt RD amatpersonas rīcību, aicinot uz manifestāciju skolēnus (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rolanda statuja un Rīgas domes ēka.

Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (V) padomnieks Didzis Šēnbergs (V) šodien vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā un Izglītības kvalitātes valsts dienestā ar lūgumu pārbaudīt Rīgas domes amatpersonas rīcību, uz politisku manifestāciju aicinot nepilngadīgus un mazgadīgus skolēnus.

Kā informēja Šēnbergs, Rīgas domes amatpersona virknei skolēnu, tai skaitā 14 gadu vecumu nesasniegušiem jeb mazgadīgiem bērniem, izplatījusi elektronisku aicinājumu 28.septembrī piedalīties politiskā manifestācijā pret pastāvošo iekārtu. Tāpēc Šēnbergs lūdzis izvērtēt, vai šādā rīcībā nav saskatāmas normatīvo aktu pārkāpumu pazīmes.

Kā novēroja aģentūra LETA, daudzi jaunieši sociālajos tīklos izplatījuši paziņojumu, ka esot saņēmuši it kā personīgu e-pastu no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC).

Šēnbergs apgalvo, ka saņēmis virkni bērnu un to vecāku neizpratnes pilnas sūdzības, kāpēc politikā mēģina ieraut mazgadīgos. Viņš norāda, ka demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības izplatīt gan politisko reklāmu, gan aicinājumus uz mītiņiem, tāpat apsverama vēlēšanu tiesību vecuma samazināšana līdz 16 gadiem, taču nopietni ir izvērtējams jautājums, vai valsts amatpersonai ir tiesības sev īpaši padotas personas – mazgadīgus Rīgas pilsētas vispārējās izglītības iestāžu skolēnus – privāti aicināt uz politisku aģitāciju, nosūtot elektroniskus tieši adresētus sūtījumus bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LATVIJĀ darbojās Lielkrievu nacionālsocilistiskā boļševiku partija (SC) Lielnieku parija(ZZS) Ko jūs vēl gribat?/

Draugiem Facebook Twitter Google+