×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

“Latvijas šlāgeris”: dziesmu dungotājs Edgars Pujāts (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas šlāgeraptaujas rudens posmā, apsteidzot grupas “Baltie lāči” un “Klaidonis”, uzvarēja Liepājas teātra dziedošais aktieris Edgars Pujāts ar dziesmu “Satikšanās”, ko mākslinieks uzrakstījis, bet, kā viņam pašam labāk patīk teikt, iedungojis ceļā no Rīgas uz Liepāju.

Šis ir tāds zīmīgs gads Edgara dalībai aptaujā. Pirms pieciem gadiem Edgars ar Valda Aivara dziesmu “Mēs vēl tiksimies” pirmo reizi piedalījās aptaujā. “Diezgan veiksmīgi startējām un tad jau piedalījāmies noslēguma koncertā Ventspilī,” atceras Edgars.

Lai gan Latvijā ir daudz dziedošo aktieru, Edgars ir vienīgais dziedošais aktieris, kas piedalās aptaujā. “Es pilnībā piekrītu, ka Latvijā ir daudz dziedošo aktieru, bet nav daudz tādu, kuri paši raksta mūziku. Jau pirms laba laika, kad vēl strādāju Dailes teātrī, es satiku savu kolēģi, arī dziedošo aktieri, Hariju Ozolu. Mums izveidojās laba sadarbība. Izveidojām grupu “Līdz galam”,” to laiku atceroties, iesmejas Edgars un piebilst: “Mēs pat ierakstījām kaseti, un Haris teica: uzraksti tu arī kādu dziesmu! Tā arī radās pirmie naivie, sentimentāli romantiskie mēģinājumi radīt dziesmas. Atceros dziesmu par sniegbaltiem palagiem, bija arī dziesma par jūru… Tātad – kā es māku, tā es maunu. Notis nelasu, bet dzirde laba. Nevienu mūzikas instrumentu nespēlēju, spēlēju tikai uz ķemmes, nerviem un jūtām.”

Edgars ne tikai pats raksta dziesmas, bet sadarbojas ar citiem komponistiem, piemēram, liepājnieku Valdi Aivaru, kas pirmo reizi aptaujā piedalījās ar vīru ansambli “Dziedonis”. Tāpat ar dziedošo aktieru grupu “Aģenti” ir izpildītas komponista Jāņa Strazda dziesmas. Par radošajām sadarbībām ar komponistiem Edgars nosaka: “Piedāvājumi no komponistiem nemaz nav bijuši tik daudz, un tie, kas ir bijuši, diemžēl manas aizņemtības dēļ nav realizējušies. Esmu pārliecināts, ka sadarbība ar Valdi pamudināja viņu pašu piedalīties ar savu ansambli aptaujā. Es tikai priecājos par to. Lai mums veicas!” Edgars sevi neuzskata par profesionālu komponistu. “Tehniski pareizi radīt mūziku pēc notīm nevaru, tāpēc atliek dungot. Tā arī sevi saucu – nevis par komponistu, bet dungotāju. Kā maestro Pauls teiktu – klepotāju. Varu pamosties nakts vidū, ja galvā kāds dungo, un es to tūlīt “ieklepoju” mobilajā telefonā. Bez šaubām, neko jaunu es nepateikšu, sakot – lai radītu dziesmu ar skaistu meldiņu un vārdus, kas aizķer citu sirdis, ir vajadzīga iedvesma, zvaigžņu stāvoklis, dvēseles noskaņojums un mūza. Pēdējā dziesma “Satikšanās”, ko uzrakstīju aptaujai, tapusi autobusā, braucot no Rīgas uz Liepāju,” smaidot atklāj Edgars.

Mākslinieks nenoliedz, ka, tieši pateicoties Latvijas šlāgeraptaujai un viņa uzticamajiem klausītājiem, koncertēt sanāk arvien biežāk. “Prieks, ka mani gaida un manas dziesmas ir iepatikušās, bet gribu atvainoties, ka nereti nākas atteikt, jo mans pamatdarbs ir Liepājas teātris un to ne vienmēr iespējams apvienot. Gribu vēlreiz pateikt paldies maniem mīļajiem klausītājiem – viņi raksta vēstules pat no Ņujorkas un aicina koncertēt. Paldies!!!”

Edgara dziesmas ir aizķērušas sirdi daudziem klausītājiem, tāpēc tikai loģiski, ka jādomā arī par savu albumu. Par to Edgars nopūšoties nosaka: “Tas ir sāpīgs jautājums. Atbildēšu, kāpēc. Lai radītu kvalitatīvu, baudāmu, dvēselisku dziesmu albumu, ir vajadzīgi daži nosacījumi – liels darbs, milzīga atdeve, laiks un nauda. No darba nebaidos, atdeve atrastos, atliek atrast divus atlikušos komponentus…” Edgars iegrimst nelielās pārdomās: “Cik filozofiski, bet vienkārši… Arī uz ielas satiekot, cilvēki prasa, kāpēc neizdodu savu dziesmu albumu, uz ko es atbildu – būs, bet nezinu, kad.”

Šis ir gada sākums, kad vēlam paši sev un citiem ko labu. Edgars smaidot saka: “Lai mums visiem veicas jaunajā gadā! Ar patiesu cieņu – jūsu Edgars Pujāts.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labs aktieris,kura vieta buutu Holivudaa vai Francijas filmaas.

Draugiem Facebook Twitter Google+