×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Dzintara dziesmas vēsturē: Mirdzas Zīveres benefices gads – “Ardievas vasarai”

Foto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvaFoto no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

1977.gadā, kad “Mikrofona” aptauja pēc piecu gadu pauzes atkal uzņēma tempu, saņēmām apmēram 12 tūkstošus vēstuļu. Aptuveni piecus tūkstošus no šīm balsīm ieguva Raimonda Paula dziesma “Par pēdējo lapu”, kas pirmo reiz izskanēja iepriekšējā gada aptaujas noslēguma koncertā. Taču tā gada aptaujā startēja vēl vairākas Maestro dziesmas – “Ardievas vasarai”, “Rudens ogle” un “Priekšnojauta”. Visas šīs dziesmas ierindojās pirmajā sešiniekā. Šis bija otrais gads pēc kārtas, kad triumfēja Nora Bumbiere un Raimonds Pauls, bet Mirdzai Zīverei tā bija īsta benefice. Trīs viņas dziedātās dziesmas ierindojās pirmajā pieciniekā, un “Ardievas vasarai” ieņēma piekto vietu.

“Modo” dalībnieki Mirdzu ievēroja tad, kad viņa vēl dziedāja vokāli instrumentālajā ansamblī “Suvenīrs” Ādažos. Tolaik Ādažos ne tikai spēlēja motobolu, bet arī dziedāja un dejoja. Tad sekoja uzaicinājums pievienoties Raimonda Paula vadītajam kolektīvam “Modo”, kur viņa dziedāja kopā ar Aiju Kukuli un Pārslu Gebhardi. Tad arī dzima šīs un citas dziesmas. 1976.gadā bija iznācis Mirdzas solo albums “Viena diena manā mūžā” ar Zigmara Liepiņa un RaimondaPaula dziesmām, un 70.gadu beigās par dziedātājas dueta partneri kļuva Imants Vanzovičs.

Viņu duets attīstījās ļoti krāšņi, tas bija viens no populārākajiem savā laikā. Viņi dziedāja ne tikai “Mikrofona” koncertos, bet arī toreiz slavenajā “Sporta laureātā”, kas bija ne vien sporta, bet arī mūzikas un mākslas sarīkojums. Piemēram, 1985.gada “Sporta laureātā” muzicēja Imants Kalniņš ar instrumentālo ansambli, ansamblis “Saime”, Juris Pavītols, “Ornaments”, “Credo”, Jāņa Lūsēna grupa, ansamblis Jāņa Krūmiņa vadībā, Zigmars Liepiņš ar savu grupu, “Eolika” un “Sīpoli”. Skanēja daudz krāšņu dziesmu. Mūsdienās to varētu nosaukt par trīs stundas garu mūzikas festivālu kopā ar sportu, cirku un dažādiem citiem priekšnesumiem.

Raimonds Pauls savulaik teica, ka uzticēja Mirdzai daudzas dziesmas, arī “Ardievas vasarai”, jo viņai bija skaista, spēcīga, neparasta balss. “Ardievas vasarai” ar Jāņa Petera vārdiem nav no vienkāršajām dziesmām, bet paklausieties, kāda ir Mirdzas Zīveres dikcija! Tā ir nevainojama. Jaunajiem dziedātājiem būtu ko pamācīties, ieklausīties un pārdomāt.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas. Par septembra dziesmām ikviens mūzikas cienītājs var nobalsot www.dzintaradziesmas.lv, pa bezmaksas telefonu 807 000 00 vai draugiem.lv Amigo lapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+