×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Dānis grib pirmais apceļot visu pasauli. Latvija – 34. valsts (2)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Neviens pasaules vēsturē nav apceļojis visas pasaules valstis. Ir bijuši līdzīgi mēģinājumi, taču es to daru, neizmantojot aviotransportu,” teic Dānijas pilsonis Torbjerns Pedersens (34). Viņš vakar ieradās Latvijā, kur plānojis pavadīt 24 stundas – mūsu valsts viņam būs pēc kārtas 33. valsts.

Bērnībā Torbjerns dzīvojis Kanādā un ASV, tad atgriezies Dānijā, kur vairākus gadus dienējis armijā un bijis viens no godasargiem pie Dānijas karalienes pils. Vēlāk kā militārpersona devies ANO misijās uz Džibuti, Etiopiju un Eritreju, bet, kad atgriezies, kā loģistikas speciālists iesaistījies naftas biznesā un pirms vairākiem gadiem nodibinājis arī savu konsultāciju uzņēmumu.

“Šāda vēlme man ir bijusi visu mūžu. Kad biju mazs puika, es bieži bēgu prom no mājām un devos uz mežu, domājot, ka neatgriezīšos un atradīšu citu pasauli. Tomēr toreiz, kad māca izsalkums, es atgriezos mājās,” atceras Torbjerns. “Es gribu ieraudzīt ikvienu pasaules stūrīti,” teic ceļotājs. Viņš plānojis neizmantot lidmašīnas, jo vēlas vairāk laika pavadīt saziņā ar vietējiem cilvēkiem. Viņš tic cilvēcībai un svešinieku laipnībai.

Ceļotājs brīdināts, ka Maskavā cilvēki, iespējams, būšot nelaipni, taču noticis pretējais. Kāds svešinieks Maskavā viņu pabarojis kafejnīcā un atlīdzību nav prasījis, turklāt pavadījis līdz hostelim. No Maskavas ar vilcienu Torbjerns vakar ieradās Latvijā, kur viena no pirmajām pieturvietām viņam bija “LA” redakcija. Vēlāk viņš devās uz Latvijas Sarkano Krustu, jo viens no viņa atbalstītājiem ir Dānijas Sarkanais Krusts un katrā valstī viņam jāapmeklē vietējais Sarkanais Krusts, kā arī jānofotografējas ar sponsoru logo.

Kad viņš nolēmis doties izaicinošajā ceļojumā, viņš vienam no saviem klientiem “Ross Offshore” aizsūtījis e-pastu, ka nevarēšot tos apkalpot tuvākos trīs vai četrus gadus. Tad viņš lūgts ierasties birojā. “Viņi jautāja, ko es darīšu. Un tad piedāvāja būt par partneriem. Es teicu, ka man dienas budžets ir 13 eiro dienā, taču viņi kā naftas un gāzes industrijā strādājoša kompānija pasmējās, sakot, ka tas priekš viņiem neesot nekas un pievienoja vēl klāt desmit procentus kopējam atbalstam,” atceras dāņu ceļotājs. Tāpat sponsorēt viņu piekritis kompānijas meitas uzņēmums, kas atrodas Dānijā. Kopējais ceļojuma budžets ir 200 000 dāņu kronu (Ls 18 800). Ceļotājs atzīst, ka viņš ir pārsniedzis 13 eiro dienas budžetu, taču viņš paredz mazākus tēriņus, kad viesosies valstīs, kur izmaksas ir lētākas, piemēram, Āzijā un Āfrikā.

Torbjernam Dānijā palikusi draudzene, kura viņu jau satikusi ceļojuma laikā Skotijā un pēc Ziemassvētkiem viņi satikšoties Islandē. “Viņa redzēja, ka man dzirkst acis, domājot par ceļojumu, un necentās mani no tā atrunāt. Viņa atbalsta manu ceļojumu, un es domāju, ka pēc atgriešanās attiecības neizjuks,” teic Torbjerns.

“Trīs vai četri gadi, apceļojot pasauli, ir tas pats kas doties uz universitāti,” saka ceļotājs. Ceļojumu viņš plāno pabeigt Šeišelu salās vai arī Vatikānā, kur jau bijis, taču Romas pāvesta mītnes valstī viņš nav varējis pavadīt 24 stundas un izpildīt paša uzliktos nosacījumus, tādēļ plāno tur atgriezties vēlreiz. Tomēr šim ceļojumam viņš sola veltīt visu savu dzīvi. “Man ir ilgtermiņa plāns – ja ceļojuma laikā nenomiršu un nokļūšu mājās, varēšu vēlāk piedāvāt savas zināšanas skolā vai konsultāciju uzņēmumos un stāstīt cilvēkiem par dažādām pasaules valstīm un kultūrām. Tas nav mans pamatmērķis, bet gan būtu pozitīvs piedzīvojuma blakusefekts,” teic ceļotājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko tik cilvēki neizdomā, lai nebūtu jāstrādā…. 🙁

  2. Nelaidīsim iekšā šo kapitālistu dīkdieni!

Draugiem Facebook Twitter Google+