Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
23. marts, 2014
Drukāt

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Gvinejā gājuši bojā 59 cilvēki

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ebolas vīrusa uzliesmojumā Gvinejā, Āfrikas ziemeļrietumos, gājuši bojā 59 cilvēki, 22.martā paziņojusi Gvinejas valdība.

Veselības dienestu amatpersonas apstiprinājušas, ka uzliesmojums sasniedzis epidēmijas mērogu. Kopš 9.februāra valsts dienvidos apstiprināti 80 saslimšanas gadījumi, informēja valdība.

Ebolas vīruss izplatās pēc saskarsmes ar ķermeņa šķidrumiem, un 25% līdz 90% no inficētajiem cilvēkiem dažu dienu laikā noasiņo līdz nāvei. Šī slimība nav ārstējama, un nav arī profilakses vakcīnas.

Organizācija “Ārsti bez robežām”, kurai Gvinejā strādā 24 mediķi un citi ir ceļā, paziņojusi, ka uz Gvineju nosūtītas vairāk nekā 30 tonnas medikamentu.

Svētdien, 23.martā, Gvinejā ieradās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvji, lai veiktu pārbaudes uz vietas, informēja Gvinejas Veselības ministrija.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+