×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

EDSO fiksē intensīvu kaujas darbību pie Širokinas ciema Mariupoles tuvumā

Foto: AFPFoto: AFP

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) īpašā monitoringa misija Ukrainā nedēļas nogalē pie Širokinas ciema Mariupoles tuvumā ir fiksējusi intensīvākās kaujas darbības kopš februāra vidus, teikts svētdienas naktī publicētā šīs misijas pārskatā.

Apšaudes Širokinā bija intensīvākās, kopš februāra vidū sākās kaujas darbības šajā rajonā, konstatēts misijas pārskatā.

Īpašā monitoringa misija fiksēja gan atsevišķas, gan nepārtrauktas apšaudes, tostarp ar strēlnieku ieročiem, ložmetējiem, rokas prettanku granātmetējiem un automātiskajiem granātmetējiem.

Misija svētdien dienas gaitā, atrodoties divos novērošanas posteņos 1,5 kilometrus uz rietumiem un 5 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Širokinas, fiksēja 69 tanku šāvienus, 191 šāvienu ar 82 milimetru kalibra mīnmetējiem un 153 šāvienus ar 120 milimetru kalibra mīnmetējiem.

Svētdienas rītā novērotāji dzirdēja divus skaļus sprādzienus, kurus, visticamāk, izraisīja 122 milimetru kalibra artilērija. Pēcpusdienā bija dzirdami šāvieni Mariupoles virzienā.

Misija ar bezpilota lidaparāta palīdzību arī pamanīja 11 tankus un četrus bruņutranspotierus, kas brauca caur promaskavisko separātistu kontrolēto Kuļikovas ciemu 15 kilometrus uz ziemeļiem no Širokinas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+